Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba
13 Haziran 2016 Pazartesi, 07:47
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

BAYRAĞIM ŞEHİDİMİN SON ÖRTÜSÜ

BAYRAĞIM ŞEHİDİMİN SON ÖRTÜSÜ

“ Her şey düşer: Baş düşer, can düşer, gül düşer, lâkin vatan ve bayrak düşmez. “(Şeyh Şamil)

Vatan ve mukaddesat adına can vermeyene şehit denmez. Bayrağının kıymetini bilmeyen, onu yüceler yücesinde tutmayan, uğruna kanını dökmeyene şehit denmediği gibi, ölünce bayrak da örtmezler.

Bayrağımız bizim çok özel değerimizdir. Bayrağımız, kubbesi altında yaşadığımız mavi göklerin beyaz ve kızıl süsüdür, benim tabutumun son örtüsüdür.

Canımız kanımız pahasına savunduğumuz, ay yıldızlı bayrağımızın son zamanlarda yere düşürülmek istendiği, değersizleştirilmek istendiği bir süreçten geçiyoruz.

İnsan olarak, aile olarak, millet olarak hepimizin milletimize has , canımızdan çok daha fazla kıymet verdiğimiz, baş tacı yaptığımız, sahip çıktığımız tek varlığımız bayrağımızdır.

Bayrağımızı göklerin mavi ufuklarında ışık ışık, dalga dalga hep dalgalandırdık. Yüz yıllardır, hep onun destanını okuduk, onun destanını yazdık.

Her karış toprağı şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu ülkede yaşayan her insanımızın, bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımıza yapılacak hiçbir şerefsiz saldırıya tahammül etmesi düşünülemez.

Tarih boyunca  bayrağımıza kem gözlerle bakan hainlerin gözleri hep oyuldu. Göklerde uçan kuşların bile selam durduğu bayrağımıza esen yeller bile ince ince dokundu ve dalgalandırdı.

Bu asil millet, tarih boyunca bayrağına ve mukaddesatına göz diken hainlere unutamayacakları dersler vermiş ve bundan sonra da vermeye devam edecektir.

Bizi birbirimize düşürmek isteyen dıştaki hainler ve içerdeki uzantıları, asla kirli emellerine ulaşamayacaklar. Kimse bu şerefli milletin gücünü denemeye kalkmasın.

Türk bayrağının dalgalandığı yerde ne korku olur ne keder!… Bunun içindir ki, geçmişte olduğu gibi bu gün de bir çok ülkeler ve milletler, bayrağımızın gölgesinde gölgelenmek arzusundadırlar.

Kurbağaların fillerle dans ederken galip geldiği görülmemiştir. Bu millet tarih yazmaya ve düşmana ders vermeye her zamankinden daha kudretlidir.

Bayrağımız uğrunda karlı dağlarda savaştığımız zamanlarda onun kızıllığı altında ısınmış, dağlardan çöllere düştüğümüz zamanlarda onun gölgesinde gölgelenmiş bir milletiz.

Gücümüzü denemeye kalkışanlar bilmelidir ki bu millet, eğer i,sterse dünyanın her yerine  şanlı bayrağımızı dikecek kabiliyet ve güce sahip bir millettir.

Bayrağımız tarih boyunca barışın güvercini, savaşın kartalı oldu. Onu en yüksek kırlarda bir çiçek gibi kokladık. Onun altında doğduk, onun altında öldük ve onun sıcaklığına sarıldık, son yolculuğa uğurlandık.

Söylenenleri ve yazılanları önemsemeyenler, mübalağalı görenler, dudak bükenler, ağızlarını ölçüsüzce yayanlar, zahmet olmazsa bir geçmişimize bakın, neler yapmışız bir görün ve varsa gezi zekalarınızı  tazeleyin!…

Küllerinden yeniden doğduğumuz bayrağımıza sarılı şehitlerimizin asil ruh ve imanlarıdır ki, gözünü kırpmadan toprağa düşmeyi şan ve şeref biliyor şehitlerimiz…

Milli haysiyetten yoksun olanların, bayrağına dil uzatanların, manevi değerlerine sahip çıkmayanların tarih sahnesinden silinmeleri mukadderdir.

Ezanlarımız susarsa, bayrağımız yere düşerse, bir ömür geçmez esaret altında..

Bayrak bizim tarihimizdir. Bayrak bizim şerefimizdir. Bayrak bizim namusumuzdur. Bayrak bizim olmazsa olmazımızdır. Onunla doğduk, onunla büyüdük. Onunla öleceğiz. Ona sarılıp Yaratana kavuşacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz