Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma
19 Aralık 2016 Pazartesi, 08:10
Osman Türk
Osman Türk gb229987@outlook.com Tüm Yazılar

Başaramayacaksınız!

Başaramayacaksınız!

 

Vatan için yaşamak, vatanın terakki ve tealisine çalışmak da vatan için ölmek kadar şereflidir. Vatan sevgisi imandan gelir.
Hz. Muhammed

“Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet” ilelebet, ebedi ve payidar olacaktır.

Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden geçmektedir. Terör belası her gün masum insanların hayatına son vermektedir. İnsanlıktan yoksun cani terör; en çirkin, çirkef ve lanet yüzünü tekrardan gösterip bu sabah çarşı iznine çıkan askerimizi, işine giden vatandaşımızı ve öğrencileri hedef almıştır. Gözü dönmüş katiller, insanların yüreklerini yakmıştır. Görünen o ki terör eylemleri şehirlere yayılmaktadır. Şu gerçeğin bilinmesini isterim ki terör bizi ne siyasi, ne etnik, ne sosyolojik, ne kültürel ne de başka bir şekilde gruplara bölemeyecek, ayrıştıramayacaktır. Terörün karşısında siyasi mücadelemizi bir tarafa bırakıp, siyaset üstü bir yaklaşımla Türkiye sınırlarında yaşayan her vatandaş, bir bütün olarak, insanlıktan çıkmış canilerin tepesine inmek üzere sıkılmış tek yumruk olmak mecburiyetindeyiz. Bu olayları fırsat bilip ve olayları başka bir yöne çekmek, eleştirmek yalnızca terörün işini kolaylaştırmak ve meşru kılmak olacaktır. Gün birlik olma günüdür. Ülkemizin terörle mücadelesine her türlü mücadeleyi vermeye ve katkı sağlamaya hazır olmak durumundayız. Devlet ve milletçe bir olup bu işin üstesinden geleceğiz. Terör galip gelmedi, gelemeyecektir. Terörün karşısında tek vücut olup ve terörün başını lime lime edip, bu canileri ortadan kaldıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

İçerde ve dışarda her türlü eylemi gerçekleştirmek isteyen güruh er ya da geç kendi belasına çarpılacak, imha olacaktır. Din, insan, bayrak, sivil, vatan ve hiçbir değer tanımayan terörün kanlı uzuvları elbet kırılacaktır. Bu menfur saldırı 79 milyonu hedef almıştır. Barışın ve sevginin şehri olan Kayseri ve huzur ülkesi olan yurdumuza korku salmaya çalışanlar muhakkak en kısa zamanda cezasını bulacaktır. Kayseri’deki yaşanan menfur, çirkin saldırıda Mehmetçiği, halkı ve bilhassa öğrencileri hedef alan terör eylemi bütünüyle her türlü cezayı lakıyla hak etmiştir. Şu durumda idam tekrardan görüşülmesi, yürürlüğe girilmesi elzem olmuştur.

Aziz milletimiz ve merhamet timsali her bir vatandaşa Hz. Peygamberin (s.a.v) söylediği gibi: “La tahzen, İnnallahe meana”. Meali: “Sakın üzülme, hüzne teslim olma. Allah şüphesiz ki bizimledir.” Peygamber ocağının askerleri, ülkemizde ve dünyada barışın temini için mücadele etmeye devam edecek, emniyet ve huzurumuz için atılan adımlar asla sekteye uğramayacaktır, uğratılamayacaktır. Dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum varsa yardım elini uzatacağız. Bizim yaşayış değerlerimiz bunu gerektirir. Bugün Halep için seferber olup yardım tırlarıyla sınıra ulaşan binlerce vatandaşımız, insanlığın işkence, zulüm, terör ve şiddet elinde yok olup gitmesine asla izin vermeyecektir. Bu asil ve soylu millet, göğsündeki iman ve vatan aşkıyla barışın ve aydınlık bir geleceğin teminatı olmaya devam edecektir. Allah, bu millete zeval vermesin. Rahmetini, desteğini, himayesini, nimet ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Şehitlerimize, yüce Rabbimizden rahmet ve mağfiret, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Vesselam!!!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz