28 Mart 2017 Salı, 11:06
Mustafa Aloğlu
Mustafa Aloğlu mustafaaloglu@gunebakisgazetesi.com Tüm Yazılar

Ana Cadde ve kilitli taş

Ana Cadde ve kilitli taş

 

Çelikhan 2010 yılında Kilitli taş ile tanıştı. Daha önce eski belediye başkanlarından rahmetlik Mustafa Şahin kilitli taş üretmek için kilitli taş üretim makinesi almıştı.

Ancak şimdiki Belediye Başkanı Mustafa Bulut, o aracı kullanacak durumda değil! İşlevini yitirdi ve işleyecek nitelikli eleman yok. Düşüncesi ile elden çıkarmıştı.

2009 yılında Mehmet Bora’nın Belediye başkanı seçilmesi ile birlikte ilk iş cadde ve sokaklara kilitli taş döşeme oldu.

O zamanlar sayın başkana ara cadde ve sokaklar için kilitli taş ideal ama ana caddelere kilitli taş olmaz demiştik. Demiştik ama ne kadar desek dediğimiz bir anlam fade etmedi ve sayın başkan o taşları döşemeye başlamıştı.

Çelikhan’ın 2 ana caddesi var. 1 tanesi baştan sona kadar kilitli taş döşendi. Diğer cadde ise yarısından fazla döşendi.

Kilitli taşların döşenmeye başlanmasının üzerinden 7 yıl geçti. Ve ilk döşenen taşlar bitmiş, ana cadde patates tarlasına dönmüş durumda…

Ara caddelere döşenen taşlar daha yıpranmamış ve uzun bir süre dahada yıpranmaz.

Ara caddelere oluyorda ana caddelere neden olmaz diye soracak olan arkadaşlar için biraz bilgi vermem gerekiyor.

Çelikhan ilçesi kışların çok sert geçtiği bir yerleşim birimi…

Ana caddeler kar ve buz’dan dolayı sürekli tuzlanıyor…

Kilitli taş da nihayetinde çimento ve kumdan oluşuyor. Sıcak asfalt gibi dayanıklı değil! İşte bu yüzden ana caddelere kilitli taş olmaz dedik. Diyoruz.

O zamanlar bunu dediğimizde belediye başkanına muhalefet ediyorlar. Diyorlardı. Oysa bunu şimdide söylüyoruz. Yarında söyliyeceğiz.

Belediye başkanı seçilmiş diye istediğini bu topluma dayatamaz. Bu başkan A şahsı olsun B şahsı olsun. Fark etmez. Belediye başkanları belediyenin imkanlarını halkın yararına olacak şekilde kaynakları en iyi değerlendirmek zorunda. Eğe bunu yapmazlarsa biz basın olarak bunu dile getirmek bizim görevimizdir.

Bir başkanı desteklemek, ona oy vermek onun yanlışlarına hatalarına sahip çıkmak anlamına gelmez.

15 yıldır bu gazeteciliği böyle yaptık. Böyle yapmaya devam edeceğiz. Konumumuz ve siyasi tercihimiz hiçbir zaman memleket menfaatinin önüne geçmedi. Geçmeyecek…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz