30 Eylül 2016 Cuma, 06:40
Burak Cansel
Burak Cansel burakcansel02@hotmail.com Tüm Yazılar

Alay Komutanlığında Güvenlik Zafiyeti..!

Alay Komutanlığında Güvenlik Zafiyeti..!

Son yıllarda ülkemizde yaşanan terör eylemlerinden dolayı güvenlik güçlerinin konuşlandıkları yerlere sıkı güvenlik tedbirleri alındı ve alınmaya da devam etmekte.

Yaşanan terör olayları, darbe girişimi ve canlı bomba eylemlerinde güvenlik üst seviyeye çıkartılmış korunması gereken bölgelerde,  güvenlik tedbirleri kat ve kat artırılmıştır.

İçinde bulunduğumuz duruma baktığımız zaman, ihanet çetelerinin birleştiğini görmekteyiz, ihanet örgütlerinin ve terör örgütlerinin birçok  karede yer aldığını beraber faaliyet yürüttüklerini yaptıkları kahpe saldırılarla görmekteyiz. Asla bir araya gelmeleri imkansız olan kimselerin bir araya geldiği bu zamanda güvenlik elbette çok önemli ve alınan güvenlik tedbirleri zaruri bir şekilde uygulanmalıdır.

Darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirleri OHAL, ile birlikte daha da arttırıldı.

Devlet büyükleri, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Valiler yani kısacası seçilmiş ve atanmış bir çok kimsenin korumaları arttırıldı, elbette siyasi parti yetkilileri ve genel başkanları da bundan nasibini aldı.

Adıyaman Alay Komutanlığına bu süreçte giden oldu mu bilmiyorum, gidenler iyi bilir tam bir güvenlik zafiyeti var. Alaya girmek isteyen herkes elini kolunu sallayarak rahatça girebilir, elbette işi olan vatandaş girecek. Ancak Alay Komutanlığına girmek için sadece kimlik vermek ve cep telefonunu vermek yeterli. Üstünüz aranmaz, x-ray cihazından geçilmez (zaten yoktur) yani üst-baş aranması yapılmaz, elinizi kolunuzu sallayarak içeri girerek yapmak istediğinizi yaparsınız..!

Türkiye de yaşanan olayları görüpte bu manzarayı yaşamak beni güvenlik konusunda hayal kırıklığı yaşatmadı dersem doğru olmaz. Çünkü Valilik, Emniyet, Adliye, Havaalanları, Üniversite v.b birçok kurum ve kuruluşlara girerken dahi x- ray cihazlarından geçiriliyor, birçoğunda üst-baş  araması yapılıyor.

Adıyaman Alay Komutanlığında çok acil bir şekilde güvenlik tedbirleri alınmalı ve x-ray cihazı kullanılmalı üst-baş aranması yapılmalı diye düşünüyorum. Bu dönemde ülkenin nelerle mücadele ettiği ortada, alınmayacak bu güvenlik tedbirleri nedeniyle burada meydana gelecek bir olumsuzluktan kim sorumlu tutulacak? Çok sıkı güvenlik tedbirleri alınan bölgelerde bile terör örgütünün ve ihanetçilerin neler yaptığı bu kadar aşikarken bu kadar açık bir güvenlik zafiyeti neden? anlamış değilim.

Memleket yetkililerinin bu konuya acil bir şekilde bir olumsuzluk yaşanmadan gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ve Mehmetçiğin güven içinde olması ümidiyle…!

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz