Son Dakika
14 Ağustos 2018 Salı
15 Eylül 2017 Cuma, 08:41
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

AK PARTİ’DE METAL YORGUNLUK GİDERİLİR Mİ?

AK PARTİ’DE METAL YORGUNLUK GİDERİLİR Mİ?

Son dönemlerde AK parti kadrolarında bariz bir şekilde gevşeklik ve yılgınlık gözlemlenmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız bu durumu “Metal yorgunluk”  diye nitelendirerek isabetli bir teşhiste bulunmuştur.

“Dâvası, yüreğinde ümmet aşkı, kafasında proje bulunmayan, ilkelerimize bağlı olmayan hiç kimse AK parti’de yönetici kadrosuna gelemez” dedi, Sayın Cumhurbaşkanı…

Milli görüş Teşkilatları içerisinde yetişen, kendisini özelde ülkesine ve milletine , genelde ise ümmet’e adayan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milli ve manevi ruhunu, heyecanını, şuurunu, hareketliliğini bu gün liderliğini yaptığı AK Parti kadrolarında görememesi sayın Erdoğan’ı ister istemez böyle bir düşünceye sevk ediyor.

İl il dolaşarak teşkilatları harekete geçirme çabalarının olumlu sonuçlar ortaya çıkarıp çıkarmayacağı muamma.

AK Kadroların büyük çoğunluğu ehil ve liyakat sahibi olmayan; makam ve mevki, menfaat ve çıkar doğrultusunda hareket eden şahıslardan oluşmakta…

Durumun farkında olan Sayın Cumhurbaşkanı, Belediyeler başta olmak üzere teşkilat bünyesinde bir kadro değişikliğine gitmek istese de, görünen o ki, bu değişiklik yeni bir ruh, taze bir kan olarak değil de, aynı metal yorgunluğu zihniyetini taşıyan yeni isimlerle gerçekleşecektir.

Tabi bu durum paslanmış olan demiri döve döve bükmeye benzer ki, bu metod metal yorgunluğu gidermek yerine metal kırılmalara sebebiyet verecektir…

Kibir, rant ve dalkavukluğun hâkim olduğu teşkilat bünyesi, sorumluluk ve vicdan sahibi, ehil ve liyakatli şahsiyetlere teslim edilmedikçe – Ki, bu şahsiyetler kılıçlarını keskinleştirmiş hazırolda bekleyen içteki ve dıştaki düşmanlara karşı, dostane bir üslupla kalemlerini oynatan ve politikacıların yanlış ve hatalarını kalemleriyle düzeltmeye çalışan dostlar olmalarına rağmen, dostane uyarılar dikkate alınmamakta ve dalkavukluğu kendisine prensip haline getirmiş rant ehli tarafından teşkilat dışında tutulmaya devam edilmektedir.

AK Parti tavanı agresif ve ötekileştirici üslubunu bir kenara atıp fabrika ayarlarına dönmediği sürece sorunlar her geçen gün daha bir artacaktır.

Vatan, millet, din, bayrak, Sakarya edebiyatıyla iş daha fazla götürülemeyecektir.

Metal yorgunluk parti teşkilatlarıyla sınırlı kalmayıp, halka da önemli ölçüde sirayet edecek ve bu durum Allah muhafaza şiddetli bir sosyal patlamayı beraberinde getirecektir.

Herkes kendine tıpatıp benzeyen kopya profiller aramamalıdır. İdeolojisi aynı olacak, siyaseti ve dini kendi anladığı gibi anlayacak, yaşam felsefesi aynı olacak, dünyaya aynı gözlükle bakacak diye bir kuralın olmadığını kabullenmemiz gerekir.

Böyle olmadığı sürece herkes kendinden bile sıkılır, bıkar o zaman işte…

Oysa bizim olmazsa olmazımız adalet, merhamet, ahlak, yardımlaşma,empati ve karşılıklı sevgi ve saygı olmalıydı.

Bırakalım farklı renkler, fikirler, bakış açıları olsun. Kendini geliştirir, dünyaya daha güzel bakarsın kim bilir, hem de ne kaybederiz ki?

Kokmuşluğun, yozlaşmışlığın, çürümüşlüğün, ihtirasın, rant budalalığının ve metal yorgunluğun teşkilatlarda bütünüyle temizlenmesi gerekir.

İktidar sarhoşluğuyla zehirlenenlerin bir kenara bırakılarak dava şuuruyla hareket edenler kadrolara alınmadıkça AK parti’de ne değişim olur ne de dönüşüm…

15.09.2017   Kâzım ÇETİNKAYA

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz