02 Ocak 2017 Pazartesi, 08:27
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

AK Parti’de Kirli Tezgahlar Ve Tuzaklar

AK Parti’de Kirli Tezgahlar Ve Tuzaklar

 

Ömürden bir yıl daha geride kaldı. Kabir kapısına biraz daha yaklaştık. Zaman durmuyor akıyor. İyiler iyilikleriyle yol alırken, kötüler de kötülüklerinin sefasını sürmeye devam edecekler.

İçimizde barındırdığımız yığın yığın münafık karakterli, tehlikeli insanlar var. Ve bunlar akıllı düşmanlarımızdan çok daha tehlikeli olan akılsız dostlardır.

Yüce Yaratıcı cahil ve zalim topluluklara yardım etmeyeceğini bildiriyor. Biz cahil olursak, dostumuzu düşmanımızı ayırmazsak, yarın düşeceğimiz çukurlardan Allah bizi kurtarmayacaktır.

Ayrıca verilen mücadelede, namussuzlar kadar namuslular da cesur ve yürekli olmazlarsa başarı şansını elde edemezler.

Her dönem memlekette hep kazananların yanında yer alan, onlara yaltaklanan, yalakalıkları paçalarından akan ve aynı zamanda gösterdikleri şahsiyetsizlileri yetmezmiş gibi, bir de Kral’dan ziyade kralcı geçinenler var.

Kıbleleri çıkarları olan, menfaatleri ne yönde ise tavaflarını o yöne çevirenler için gelen ağam, giden paşam zihniyetinin sefil  dalkavuklarıdır.

En azılı düşmanlardan daha azgın oldukları halde, görünen ve tanınan düşmanlardan daha zalim oldukları halde kaypak tavırlarıyla kılıktan kılığa girerler.

Her dönem iktidardaki partinin merdivenlerini aşındıran bu dalkavuklar, son yıllarda da AK parti’nin merdivenlerini aşındırıyorlar.

Dün Erdoğan ve AK parti!’ye küfredenler, nefret edenler, bu gün AK parti saflarının en üst köşelerinde duruyorlar. Gerçek AK Parti’liler ise hep saf dışı kalıyorlar.

Dün parti kademelerinde görev yapan ve sonradan dışarıda kalanların parti aleyhine yapmış oldukları menfi propaganda ile verdikleri zarar maalesef hâla fark edilmiyor.

Bu gün aynı kişilerin akraba ve taallukatları farklı versiyonlarla parti teşkilatlarında cirit atıyorlar. Taktıkları kırmızı kravatlarıyla, Teşkilat Başkanlarının yanında, Milletvekillerinin arkasında poz verebiliyorlar.

Ciğeri kediye teslim eden kasab’ın kapıyı dışarıdan kilitlemesi bir şey ifade etmez. Halbuki ciğer tâ baştan kediye emanet edilmemelidir.

Bu işler hayra alamet değil. Uygulamalar iyi yönde puan kazanmıyor. Yarın rüzgâr ters istikamette eserse, Dimyat’a pirince gidenler evdeki bulgurdan da olurlar.

Kem âlât ile kemâlat olmaz. Bizler vatandaş olarak görevimizi yapmakla sorumluyuz. Hem insanlar nezdinde hem de Yüce yaratıcı nezdinde bir sorumluluğumuz var.

Karanlıklara küfretmiyoruz. Zaten gerek de yok. Eğer bir mum da biz yakmıyorsak, karanlıkları bertaraf edecek plan ve uygulamaların bir parçası değilsek, bizler de karanlığın bir parçası oluruz.

AK parti maalesef en olmazların olduğu bir partiye dönüşmüş durumda. Bizim partimizi birilerinin çok derinden sürdükleri ve gizli bir takım nifak şebekelerinin kontrolleri altına aldığı anlaşılıyor.

Memleketin sahibi olarak sadece kendilerini görüp, toplumun manevi dinamiklerini  bir türlü hesaba almayan, halkın iradesine yabancı kalan, icraatlarında maske kullanıp, her türlü kirli tezgâhları kuranlar ne zamana kadar baş tacı edilecekler?

Velhasıl, ayakların baş, başların da ayak olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Sap ile saman birbirine karışınca, sonuçta at izi ile it izi de birbirine karışmış vaziyette.

Yeni yılda Allah (c.c)  gönüllerimizi ferahlatsın, anlayışımızı keskin kılsın. Bize hakkı hak, batılı batıl göstersin.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz