12 Ekim 2014 Pazar, 03:41
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Ak Parti’de Bayramlaşma

Ak Parti’de Bayramlaşma

 

AK Parti’de Bayramlaşma heyecanlıydı. Seçim öncesi heyecanı andıran parti binasındaki bayramlaşmaya ilgi iyi denilecek seviyedeydi. Oturacak yer bulmakta zorlanan parti’ye gönül vermiş insanlar heyecanlıydılar.

Canlı yayınla bayramlaşma karelerini yayınlayan Mercan TV.’den izlemişsinizdir. Kalabalık bayramlaşma görüntüleri ve Milletvekillerinin doyurucu konuşmaları partilileri daha bir heyecanlandırdı.

Ev sahipliğini yapan deneyimli il Başkanı İ. Halil Fırat ve Merkez ilçe Başkanı Abdurrahman Dimez erkenden parti binasına gelerek, bayramlaşmaya gelen tüm vatandaşları kapıda karşıladılar ve bayram ikramında bulundular. Gelen bütün vatandaşları samimi ve yürekten karşılamaları vatandaşları memnun etti. Ev sahibi olarak gösterdikleri sıcak ve samimi ilgiden vatandaşlar memnun ayrıldılar.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, henüz yeni olmakla beraber deneyimli bir politikacı ve Bürokrat olarak salondaki herkesle tek tek bayramlaştıktan sonra, protokol masasını değil de en gerilerde halkın arasında oturmayı ve halkla hemhal olmayı tercih etti. Kendisine konuşma sırası geldiğinde de en gerilerden halkın arasından gelerek kürsüde konuşmasını yaptı ve yine halkın arasında oturmayı tercih etti.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu bazı göndermelerde de bulunmayı ihmal etmedi. Kazanı dolu olarak devir aldıklarını, dolayısıyla Belediye’de bundan önce fazla işçi alımının olduğunu söyleyerek, bu nedenle yeni işçi almalarının mümkün olmadığını vurgulayarak iş beklentisi içinde olanlardan özür dilemeyi bir erdem olarak kabul etti. İnsanları aldatmak, kandırarak iş umudunu vererek, ikiyüzlü davranmak yerine, samimi ve içten beyanatlarla dürüstlüğünü tescilledi.

Bayramlaşma bitiminde de yine diğer protokolden ayrı olarak parti binasının birkaç basamak aşağısında, bütün vatandaşlarını merdiven basamaklarında tek tek uğurlaması, gerçek bir ev sahipliği görevini yerine getirmesi tebrik ve takdire şayandı. Çünkü bizim gelenek ve göreneklerimiz, örf ve adetlerimiz onu gerektiriyordu. O da gerekeni yapıyordu.

Grup Başkan vekili Sayın Ahmet Aydın, bütün partililerle bayramlaştıktan sonra kısa öz, ve doyurucu cümlelerle partilileri selamladı ve yapılan icraatlarla hükümetin politikalarını özetledi.

Milletvekili sayın Murtaza Yetiş, yurtdışından yeni dönmenin yorgunluğuyla partidaşlarının ve halkının arasında bulunmayı ihmal etmedi. Partililerle bayramlaştıktan sonra, Devlet politikalarını ve Hükümetin çalışmaları hakkında bilgi veren Milletvekili Sayın Murtaza Yetiş, dünya konjüktüründeki yerimizi halkımıza kısa ve öz olarak anlattı

Milletvekili sayın Mehmet Metiner ise heyecanlı konuşmasıyla dinleyenleri heyecanlandırdı. ABD Başkan yardımcısı BİDEN’in Türkiye’den özür dilemesiyle Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya 5’den büyüktür tezi’nin de tescillendiğini ve Türkiye’nin artık sıradan bir devlet o0lmadığını vurguladı.

Anayasa mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın eylem ve söylemlerine de sert çıkış gösteren ve ayrıca atanmışların daima seçilmişlerin emrinde ve hizmetinde olmaları gerektiğini vurgulayan Sayın Metiner’in doyurucu ve heyecanlı konuşmaları oldukça alkış topladı ve beğeni kazandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz