Son Dakika
19 Haziran 2018 Salı
24 Nisan 2017 Pazartesi, 08:47
Kazım Çetinkaya
Kazım Çetinkaya kazimcetinkaya0202@hotmail.com Tüm Yazılar

Ak Parti Neden % 60 Evet’i Bulamadı?

Ak Parti Neden % 60 Evet’i Bulamadı?

 

Referandum sonucu en az % 60 olarak bekleniyordu. Ya da bizim cenah’ın anket şirketleri öyle öngörüde bulunuyorlardı. Peki neden bu oran tutmadı? Defalarca yazdık, çizdik, konuştuk ama kaale alan olmadı.

Nedenlerini bir kez daha hem Hak katında, hem de halk katında görevimizi yapmış olalım diye yeniden yazıyoruz.

Çünkü; Parti yönetimine, Teşkilatlarına doldurduğunuz gizli HAYIR’cılar, Pensilvanya’nın ver külah al takke oyunlarını oynayan takıyyecileri size bu sonucu yakalatmazlar.

Çünkü Ak Parti’nin içinde bir sürü AKP’li, yağmacı ve menfaatperestler var. Bunlar kimin adamları, kime sırtını dayıyorlar? Kim bunları koruyor? Bunlardan birinin kuyruğuna basarsan ses başka yerden çıkıyor. Ama hesap veren yok.

Çünkü; Ak parti’li geçinen fakat aslında Akp’li olan büyük bir ekseriyet açık açık hem HAYIR’a çalıştılar hem de sandık başlarında Ak parti’nin müşahitleri olarak görev yaptılar. Bu kadar basiretsizlik de ancak bize yakışır.

Çünkü; Ak parti’yi çepe çevre saran virüsler gövdeden temizlenmedikçe, Part’nin sırtındaki kambur inmedikçe beklenen sonuç yakalanamaz.

Çünkü; Ak parti’ye dadananlar, ağacın gövdesini kemiren kurtlar gibi, Ak parti’den besleniyorlar ve içten içe parti’yi çürütüyorlar dedik, ama işlerine gelmedikleri için bizi bir defacık olsun kale alan olmadı, umursamadı.

Çünkü; hiçbir zaman milletle beraber olmayanlar, millet gibi düşünmeyenler, haram’ı helal’i birbirinden ayırmayanlar, asla Ak parti’nin 2002 ruhunu benimsemeyenler, içlerine sindiremeyenler, ne yazık ki her yönetim döneminde listelerin en üstlerinde yer aldılar.

Çünkü; bir takım siyasî ve ticarî rantlar sağlamak için, kendilerinin toplumun içinden seçilmiş üstünler olduklarının kaprisiyle yaşayanlar, siyasî nüfuz elde etmek ve egolarını tatmin etmekten başka bir meziyetleri olmayanlar yönetim kadrolarına dolduruldular. Gerçek Ak parti’liler yönetimlere alınmadı.

Çünkü Ak parti’nin içindeki iki yüzlü hain Akp’liler, Ak parti içinde bütün muhalif partilerden daha güzel görevlerini yapıyor, misyonlarını yerine getiriyor ve hedeflerine adım adım yaklaşıyorlar.

Ve bunlar ne yazık ki, birilerinin desteğiyle çok sinsice devlet dairelerine, resmi kurum ve kuruluşlara yerleşmede de hiç zaman kaybetmeden gerekli marifetlerini en üst düzeyde gösteriyorlar.

Çünkü; aslında 15 Temmuz’dan bu yana tanınması, teşhir edilmesi gereken çok yüz’ler vardı, ama yine tanınmazlıktan gelindi, kamufle edildi. Referandum sürecinde ise kimin vefalı, kimin hain olduğu açık seçik ortaya çıkmışken hâla bazı gafiller ayak diretmeye devam ediyorlar.

Çünkü; gaye’ye giden her yolu meşru gören bu hainlerin ağa babaları basiretsizlikte sınır tanımıyorlar.

Çünkü; Ak parti’nin misyon ve vizyonunu hiçbir zaman anlamayanlar, yaşayamayanlar ve anlatabilecekleri hiçbir şeyleri olmayanlar her zaman yönetim kademlerinde yer aldılar, ama gerçek Ak parti’liler yönetim kademelerine yaklaştırılmadılar.

Çünkü; seçimden seçime meydanlarda boy gösterenler, flaşlara poz verenler, fotoğraf karelerine girmek için zurafa taklidi yapanlar hep el üstünde , baş üstünde tutuldular.

Çünkü; hiç hak etmedikleri halde, kimileri STK temsilcisi olarak, kimileri kanaat önderi olarak önce kendilerini Ak parti’ye pompaladılar sonra da protokollerde en ön saflarda çok değerli Bürokratların bile önüne oturmayı başardılar.

Çünkü; güç ve iktidar kimdeyse onların saflarına geçen, bukalemun gibi bir o yana bir bu yana dönen günün adamı olma zilletini gösteren, bir sürü dolgu maddeleri var ki, Ak parti’den görünüp başka tarafa hizmet ettiler ve halkla bir türlü barışık olamadılar.

Çünkü; çıkarları ve menfaatları uğruna her türlü entrika ve dalaverenin içinde yer alan ve siyasî ahlaktan yoksun bir sürü samimiyetsiz münafık, hem de afralı, tafralı Ak parti saflarında kol geziyor.

Çünkü; geçmişte kimin değirmenine su taşıdıklarını bildiğimiz bir sürü sahtekâr, şimdilerde Ak parti saflarında bıyık altı gülücüklerle sahte sırıtmalarla siyaset yapmaya devam ediyorlar.

Çünkü; günün adamları, rüzgâra göre yön değiştirenler, kalıp’a göre şekil alanlar, seçim zamanlarında havayı koklayarak seçimi kazanacak parti’nin yanında saf bağlayanlar, ihalelerden pay kapma hesaplarını yapanlar, sahte görüntülerle Ak parti’de poz vermeye devam ediyorlar.

Ve  daha sonra yazacağımız bir sürü nedenden  dolayı Ak parti, hakkı olan % 60 oranını maalesef  yakalayamadı. Umarım bazı dersler çıkarılır. Bize de hak veren hakperestler çıkar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz