Anasayfa / Köşe Yazıları / Adıyaman Seçimleri!

Yazar Mahmut Tekin

Adıyaman Seçimleri!

A2019 Yılının 31 Mart yerel seçimleri, siyaset tarihimizde hafızalardan silinmeyecek izlerler bırakacak.

Biz bu karışık Türkiye seçimleri içerisinde, bu kenti biz 5 yıllığına “Sessiz ve sakin” “Titiz ve kararlı” olarak belirtilen Dr. Süleyman Kılınç’a emanet ettik.

Daha önceki seçimlerde Ak Partinin almış olduğu 65.721 oydan, yaklaşık yüzde 20 düşüş beklenirken, Dr. Süleyman Kılınç’ın mütevazılıği ve güven vermesi bu tabloyu pekte değiştirmedi.

Sincik, “Böyle mi gidecektin ?” diyip, dizlerine vurup isyanları oynarken, derdini kimseye anlatamadı.

Besni’de uçurulan balon “Fos” çıktı. Büyük bir gürültüyle patlayan bu balon, hayal kırıklığı yaratırken, “Çıkar-menfaat-koltuk diyenlere karşı direniyoruz. Baskı ve oyunları bozacağız.” Denildi ancak, sonu iyi gelmedi beklenmeyen bir mağlubiyet alındı.

Kâhta adayı Engin Akel ilan edildikten sonra, Ak Partili belediye başkanı Abdurrahman Toprak, isyanları oynadı! İsim vermedi ancak adres belliydi. Yaptığı paylaşımlarla vurabildiği kadar vurdu.

“Kâhta’yı, Adıyaman’ı hizmetsiz bırakanlar, kanını emenler, fakir kardeşlerimin telefonuna cevap vermeyenler, kendi makamlarını ailesi ve kodamanların dışında kimseye açmayanlara Kâhta halkı gerekli dersi verecektir.” dedi.

Kâhta’yı aldılar- götürdüler-geri getirdiler. Yusuf Turanlının, hak ettiği 322 oyunu bir türlü bir yere yerleştiremediler.

Şimdi “REİS” bedelini kime ödetecek?

Fatura kime kesilecek?

Bu faturayı, Ahmet Aydın mı, Mehmet Metiner mi, yoksa Fatih Toprak mı, ödeyecek?

Yoksa belediye başkan adaylığı ilan edildiğinde, heyecanlı ve acemice bir konuşma yapıp, Cumhurbaşkanının “Biz bu halkın hizmetkârıyız” sözlerine karşılık.”Ben ilçe başkanımızın emrinde yol yürüyeceğim. Bedir Yeni başkanımızın emrinde olacağım. Adıyaman il başkanının emrinde olacağım. Teşkilatımızın her bir mensubunun ricasını emir telaki edeceğim.”Diyen ve Kâhta halkının iradesini hiçe sayan Engin Akel’e mi kesilecek?

Gölbaşında, oğlunun cezasını baba çekti! CHP teşkilatının başarılı çalışmalarıyla, bir devir kapandı. Babadan oğla geçen bir saltanata son verildi. Yeni bir dönem başladı.            

Şimdi gözler, çiçeği burnunda yeni belediye başkanı Dr. Süleyman Kılınç’da!

Adıyaman’a hizmet vermek pek de  zor değil!

5 Yıl hem çok uzun, hem de çok kısa.

5 Yıl sonra “Ölen benmişim” dememek için hızlı ve kararlı davranmak lazım.

Belediye başkanı Dr. Süleyman Kılınç, azimli ve kararlı bir tablo çiziyor.

Belediye başkanlığı adaylığı kendisine verildiğinde, Hava Alanında coşkulu kalabalığa ne demişti Dr. Süleyman Kılınç;

“Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım. Beytülmala el uzatanı af etmeyeceğim. Bu görevin üstesinden gelecek, iradeye, cesarete, vizyona, güce ve misyona sahibim.”

Seçildikten sonra;           

“Adıyaman için, bütün vatandaşlarımız için, ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak herkesle iş birliği ve kardeşlik duyguları içerisinde samimiyetle çalışmak, çabalamak ve daha fazlasını başarmak zorundayız.”

Başarmamak hiçbir neden yok!

Yeter ki, katılımcı bir belediyecilik anlayışı içersinde, çeşitli zenginliklerimizin farkında olarak, kent yaşamı anlayışı içerisinde insanlara dokunabileceğimiz adımlar atmayı hedefleyelim.

Siyasi rantta değil, insan odaklı çalışmalar yapalım. 

Şimdiden başarılı çalışmalar dilerken, tebrik eder, memleket için hayırlı-uğurlu olsun derim.

Bu Habere de Bakın

İNSANCIK

Sağırlaşmış sinesine haykıran siluetler gördüm zifiri karanlıkta, Kendini bilmem kaçıncı boyutun derin çukurlarında kaybetmiş, Gölgesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir