Köşe Yazıları

Acılar paylaştıkça hafifler

Editör’den…

Acılar paylaştıkça hafifler

 

İstanbul Vodefon Arena yanında patlayan ve bütün ülkeyi yasa boğan saldırıdan sonra ilk kez farklı bir yaklaşım sergilendi.

Daha önceki yaşananların aksine bu defa sanki bütün kurum, kuruluş ve vatandaşlar polisin yanında, polise destek olmak için yarışıyor.

Bu, paylaşmanın güzelliğini bir kez daha gösterdi.

Keşke hayatın tüm zorluklarında aynı duyarlılığı göstersek, keşke dünyanın her tarafında meydana gelen ve hepimizi de derin acılara gark eden olaylarda da göstersek.

Elbette gösteriliyor, yardım kuruluşları çalışıyor, insanlar elinden gelen desteği veriyor ama yeterli olmadığı, yanı başımızda bulunan Halep’ten belli.

Bugünkü haberlerimizde acıları paylaşan haberler ağırlıkta…

Arıtma tesisinin kendi elektriğini üretmesi, farklı ve güzel bir haber. Bu, elektrikle çalışan ve büyük külfet getiren yatırımlarda hep olsa…

Düşündürücü haberimizse sürmanşetimizde…

Adıyaman’da okullarda temizlik işçisi olarak çalıştırılacak 50 kişilik geçici işe, 2 bin 289 kişi başvuruda bulundu.2 bin 289 kişi umut bağladı, hayal kurdu, yarınlara daha bir umutla bakmak için eline bir imkan geçtiğini düşündü…

Ama sadece elli kişi alındı…

Bölgemizin kaderi mi bilinmez ama zaten İl düzeyinde GSYH’de en yüksek payı sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir aldı, son üç sırada ise Bayburt, Ardahan ve Kilis yer aldı.  Adıyaman ise 68’inci oldu.

Bununla ilgili detayları da haberimizde okuyabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu