Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba
11 Temmuz 2017 Salı, 09:02
Osman Türk
Osman Türk gb229987@outlook.com Tüm Yazılar

ABD’nin teröre olan desteği artarak devam ediyor

ABD’nin teröre olan desteği artarak devam ediyor

 

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme. Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme. Mevlana

Bölgeyi DAEŞ’tan temizleme adına bölgede oluşturdukları terör gruplarına olan desteği son hızla devam ediyor. ABD’nin Suriye’deki terör örgütü olan PYD/YPG son bir hafta içinde 184 tır Rakka’nın kuzeyinde yer alan terör örgütlerine teslim edilmek üzere yola çıkmıştır. Haziran ve Ağustos ayı içersinde bu örgütlere birçok mühimmat gönderildi. Malzemelerin içerisinde yer alan zırhlı araçlar ve yakıt tankerlerin yanı sıra birçok çok amaçlı silahlar da teslim edilmiştir. Sözde bu silahların denetimi kontrol edilecek ve bu silahların kullanımı da DEAŞ’a karşı kullanılacak iddiasına kargalar güler. Bu silahların namluları Türkiye karşı konum almış vaziyette. ABD ile Türkiye dostluğu nasıl olacak ve nasıl bir dostluk örneğidir. Her halinde riyakârlık yapısı mevcut. Bu yaşanılan duruma karşı bir de DEAŞ temizlendiği zaman bu silah toplanacaktır diye ifadesi ayrıca gülünçtür. Tüm şartlar oluşması halinde 15 yıllık süreci kapsayacaktır. Velev ki bu savaş sonuçlandı. 15 yıl sonra bu silahların yerine başka silahların çıkacağı ve elinde olanların da hırdavat özelliğinden öteye gidilmeyecektir. Zaten teslim edilmiş olan silahların da seri numarası silinip o şekilde kullanmaya hazır duruma gelecektir. Terörü finansman etmekten vazgeçmeyen ABD, kanayan yaraya da tuz basmaktan da geri durmuyor.

En son gerçekleşen G-20 zirvesi aynı zamanda tüm Batı’ya örnek olması lazım. Çünkü “gezi” olaylarında her türlü desteği veren Almanya, en güvendiği kentte adeta savaş alanına döndü. Gezi olayları finansman eden Alman istihbaratı, Alman yetkilileri için bir ders niteliği olmuştur. Hain ve ihanet veya başka illegal yollara destek olmak kimseye bir şey kazandırmadığı, kendi imajlarını da karalamaktadır. Sayın cumhurbaşkanı dediği gibi “Bir terör örgütü başka bir terör örgütü ile mücadele edilmez.” Toplumu rahatsız eden, kandan beslenen kim varsa hep beraber mücadele edilmesi kaçınılmazdır. Daha önceki G-20 zirvesi tüm muhalif ve Avrupa destekli basınına rağmen Antalya’da görkemli bir şekilde zirveye ev sahipliğini yaptı. Almanya terör ve fetö memleketi olmaktan çıkıp Avrupa normlarına dönmesi lazımdır.

Katar’a yapılan abluka da bir önce son bulması hem bölge için hem de insanlık için elzemdir. Doha her defasında terörizme destek suçlamalarını ret etmesine rağmen, karşı taraf da suçlamalarından vazgeçmelidir. Bir an önce diyaloga geçip sorunun çözümüne odaklanmalıdır. Savaştan kimsenin kazanı yoktur, olmadı.

Son zamanlarda vatan müdafaasında büyük bir gayret veren TSK tebrik ve takdir etmek gerek. Büyük bir kararlıkla mücadelesine devam etmektedir. Kökü kazılmayana kadar bu iş bırakılmamalıdır. Vatan uğrunda şahadete eren askerlerimize Allah’tan rahmet ailesine sabır niyaz ediyorum.

Vesselam!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz