Köşe Yazıları

15 Temmuz’un Şahitleri Konuştu

Editör’den…

 

15 Temmuz’un Şahitleri Konuştu

 

15 Temmuz Darbe ve İşgal Girişiminin canlı tanıkları, aslında bu milletin tamamıdır. Ancak, özellikle Ankara ve İstanbul’da tanklara, silahlara ve yoğun ateşe maruz kalan insanlar, hem o gecenin tanığıydı, hem mağduruydu hem de şehidiydi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği etkinlik, Türkiye Petrolleri Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbecilere karşı direnen önemli isimler, o gece yaşadıklarını anlattı.

Bugün bile anlatırken, bize “tarihten bir sayfa” gibi gelmesi, yaşananların, yaşanılmayacak olmasındandı.

Birkaç ay önce vuku bulan bir olayın, bu kadar hikayesinin ve kahramanının olması, gelecek nesillere önemli bir kaynak teşkil edeceği muhakkaktır. Ve en önemlisi de, demokrasiye sahip çıkmanın, vatanını korumanın bir mazeretinin olmadığını, bu milletin bütün dünyaya ve torunlarına göstermiş olmasıdır.

***

Yeni bir haftaya başladık.

Manşetimizde, demokrasi kahramanlarının anlattıkları var.

Sürmanşetimizde 49 aşiret liderinin “İngilizlerden para aldılar” iddiasını yalanlama var. Bir diğer sürmanşetimiz ise kuruyan toprakları sevindirecek bir haber; Çetintepe Barajının yarısı tamamlandı.

Mülteci çocukların okullu olması bir diğer güzel haberimiz. Geçtiğimiz günlerde manşetten duyurduğumuz Çatom’un Fetö’cü dernek nedeniyle mühürlenmesi haberi, bu defa açıldığı haberiyle yer değiştirdi.

Başka haberlerimiz de var, yeter ki siz Güne Bakış okumaya devam edin…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu