Anasayfa / Köşe Yazıları / 15 Temmuz Destanı

Yazar Abdullah Yılmaz

15 Temmuz Destanı

Abdullah Yılmaz

15 Temmuz Destanı

 

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen ve Türkiye’de büyük bir karmaşaya neden olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümündeyiz.

2016 yılında takvimler 15 Temmuz gecesini gösterdiğinde Türk milleti terör örgütüne karşı  bir direniş gösterdi. 15 Temmuz darbe girişiminde birçok vatandaşımız bayrağı için demokrasisi için şehitlik mertebesine yükseldi. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi ülkemizin demokratik hayatına, birlik ve beraberliğine kasdedilmiş insanlık dışı bir harekettir.

Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla; vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere herkesin sokaklara çıktığı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığı o gecede Çanakkale Ruhu yeniden canlanmış ve tarihe altın harflerle bir direniş öyküsü olarak yazılmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişiminde vatanımızın bölünmez bütünlüğünü milletimiz birlik ve beraberlik ruhu içerisinde mücadele ederek bütün dünyaya göstermiştir. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi insanların birlik olduğunda nelerle mücadele edebileceğini göstermiştir. Sokağa çıkan  insanlar, görüşleri ve düşünceleri farklı olsalar bile vatanları için aynı tarafta olmuşlardır. Bu darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir.Bu güzel ülke, artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlü ve daha kararlıdır.

15 temmuz ikinci İstiklal mücadelesidir !

15 temmuz bu milletin tüm dünyaya ve içerideki işbirlikçilerine  karşı bir duruşdur !

Tarihin kara sayfalarına giren darbe girişiminde vatanını koruma konusunda engel tanımayan şehitlerimiz ve gazilerimizi minnetle anıyorum.

Bu hain darbe girişiminde şehit olanlara rabbimden rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.

Milletimizin 15 Temmuz Millî Bayramını tebrik eder ,  mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Rabbim o acı günleri bu aziz millete bir daha yaşatmasın inşallah.

Bu Habere de Bakın

İSTİKLAL MARŞI

İ “ Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” mısrasıyla hayata haykıran İstiklal Marşımızın yazılışının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir