Son Dakika
20 Haziran 2018 Çarşamba

Yurt sözü gerçek oluyor

17 Şubat 2018 Cumartesi, 08:05

Yurt sözü gerçek oluyor

 

3 yıl önce dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Adıyaman’ı ziyaretinde, Kahta’ya da bir ziyaret yapılmış, burada dönemin AK Parti Grup Başkanvekili olan, şimdi TBMM Meclis Başkanvekili olan Ahmet Aydın, bakandan 500 kişilik öğrenci yurdu talebinde bulunmuş, bakan da bu talebi yerine getireceklerini söylemişti. Şimdi bu söz yerine getiriliyor.

KYK İl Müdürü M.Sami Köroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yurt projesi sözünün bir yıl sonra gerçeğe dönüşerek, 2016 yılının yatırım programına alındığını belirtti. 2016 yılından bu güne kadar gerekli olan arsa tahsisi ve imar çalışmaları ile proje onay safhalarını da geride bırakarak 11 ocak 2018 tarihinde ihalesinin yapıldığını belirtti.

Erikdere -Horik mevkiinde 15 bin metrekare alanda yapılacak olan tesiste, 650 kapasiteli yurt binası ile birlikte Sosyal tesisler, idari bina ile güvenlik noktası ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, KYK İl Müdürü M. Sami Köroğlu, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, AK Parti ilçe başkanı Bedir Yeni, KYK Kahta Yurt Müdürü Suat Dilek ile birlikte Yurt binasının yapılacağı alanı yerinde inceledi.

KYK İl müdürü M. Sami Köroğlu Proje ile ilgili inceleme heyetine detaylı bilgi verdi.

Kaymakam Sayın Ahmet Gazi Kaya Projenin hayata geçmesi ile birlikte ilçemize okumak için gelen öğrencilerimizin barınma sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. Anne ve Babalar huzuru kalp ile çocuklarını Kahta’ya okumaya gönderebilecekler. Sosyal Devletin en önemli ayağı olan beslenme ve barınma hizmetlerini öğrencilerimize sunacak olan KYK yurdu ilçemize hayırlı olsun dedi.

KYK İl Müdürü M. Sami Köroğlu ise yaptığı açıklamada; “Projenin her adımını ısrarlı ve titiz bir şekilde takip ettiklerini ve her aşamasında TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın ise bizzat ilgilendiğini ifade ederek yaklaşık 18 milyon TL ile ihale edilen ve kurumun barınma sorununu büyük ölçüde çözen devasa bir yatırımı ilçemize kazandıran Sayın Aydın ve ilimizin Milletvekillerine kurumum adına müteşekkirim.” dedi.

İhalesi yapılan Proje önümüzdeki günlerde yüklenici firma ile yapılacak sözleşme sonrası yer teslimi yapılacak ve öngörülen 400 gün içerisinde tamamlanacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz