Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Yaz Dönemi Kur’an Kurslarına Yoğun İlgi

03 Temmuz 2016 Pazar, 17:33

Yaz Dönemi Kur’an Kurslarına Yoğun İlgi

Kahta ilçesinde yaz tatilinde “Gel Bu Yaz Kuran’ı Gönlüne Yaz” sloganıyla ile açılan Kur’an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

Türkiye genelinde okulların tatil olması ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığınca “Gel Bu Yaz Kuran’ı Gönlüne Yaz” sloganıyla 81 ilde düzenlenen yaz Kur’an kursları Kahta İlçe Müftülüğü’ne bağlı cami ve Kur’an kursları eğitime başladı. Çocukların açılan Kuran kurslarına yoğun ilgi gösteriyor.

Yaz tatilinde cami ve Kuran kurslarına akın eden çocuklar, Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi alıyor.

Her yaş grubundan cami ve Kur’an Kursularında eğitim alan öğrenciler, Kur’an-ı Kerim dersi alırken aynı zamanda da Allah ve peygamber sevgisi üzerinde duruluyor. Böylece kursta eğitim alan çocuklar İslam dininin sevgi anlayışını da öğrenmiş olacak. Bunun yanında kursa gelen öğrencilere sportif, sosyal ve kültürel bir takım etkinlikler de düzenleneceği öğrenildi.

Kahta Hafızları ve Kuran Gönüllüleri (KAHAD) Başkanı Hafız Bilal Demir, her yıl olduğu gibi bu yıl da kursların çok verimli geçtiğini söyleyerek bütün ailelerin çocuklarını Kur’an Kurslarına göndermelerini istedi.

KAHAD Başkanı Hafız Bilal Demir, “Eğitim sürecince kardeşlerimize harflerin tasihi noktasında faydalı ve aynı zamanda her kursta bulunmayan sadece KAHAD Kuran Kursuna has musiki kursunu vereceğiz. Tabi ki bunların yanında çeşitli sosyal etkinliklerimiz de olacak. Öğrencilerimizle piknik gezileri ve spor aktivitelerinde bulunacağız.

Çocuklarımızı Kuran öğrenmeleri için kurslara gönderiyoruz. Kuranı öğretirken Kuranın ahlakıyla ahlaklanması içinde bir çaba sarf etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Burada sadece hafızlara ya da sadece Kuran Kurslarına, bu gibi derneklere görev düşmüyor. Aynı zamanda velilere de bazı görevler düşüyor.  Velilerden istirhamımız çocukları sadece Kuran Kurslarına ya da Hafızlık kurslarına göndermeleri değil, aynı zamanda gönlümüz şunu da istiyor. Öğrencilerimiz hafız olduktan sonra eğitimine devam etsinler. Hem hafız hem doktor olsunlar. İlkokul dördüncü sınıfı bitirir bitirmez Milli Eğitim Bakanlığıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığının imzalamış olduğu bir protokol bulunuyor. 4. sınıfı bitiren öğrencilerimizi alıyoruz, 1 sene içerisinde hafızlığını tamamlatıyoruz. Daha sonra direk 6. sınıftan devam ediyor. Hiçbir sene kaybına uğramıyor” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz