Vali Demirtaş, Kahtalı Oldu

07 Haziran 2016 Salı, 08:47

Vali Demirtaş, Kahtalı Oldu

 

Adıyaman Valiliğinden Adana Valiliğine atanan Vali Mahmut Demirtaş’a Kahta ilçesinde fahri hemşehrilik beratı verildi.

Vali Mahmut Demirtaş’ı Kahta ilçesinde Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ile çok sayıda Kahtalı vatandaş karşıladı.

Ziyarette iki çocuk Vali Mahmut Demirtaş’a çiçek takdim ederken, Kahta Belediye Meclisince alınan karar gereği Kahta ilçesine her alanda yaptığı katkılarından dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a fahri hemşehrilik beratı takdim edildi.

Kahta Kaymakamlığınca Kahta Kültür Merkezinde düzenlenen programda, Vali Mahmut Demirtaş’ın özgeçmişi okunarak, Adıyaman’daki 4 yıllık görevi süresince Kahta ilçesinde hayata geçirdiği projeler ve yaptıkları çalışmaları değerlendiren bir slayt gösterimi yapıldı.

Programda konuşan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’da görev yaptığı süre zarfında Kahta’ya çok önemli katkıları olduğunu ve halkın gönlünde taht kurduğunu belirterek,”Sayın Valimiz keşke iki yıl daha Adıyaman’da kalsaydı. Sayın Valimiz sadece hizmetleriyle değil, halkla kurduğu diyalogla 7’den 77’ye her kesimin takdirini kazanmıştır. Kahta gerçekten sayın Valimizi çok sevdi. Çünkü Sayın Valimiz hafta sonu demeden, mesai kavramı gözetmeden bu kentin insanlarına hizmet etti. Allah yolunu ve bahtını açık etsin. Sayın Valimize bundan sonraki görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise,  Sayın Valimizin mahiyetinden Kahta ilçesinde çok önemli hizmetlerin gerçekleştiğini dile getirerek, “Biz sayın valimizden çok tecrübeler edindik. Çok büyük bir feyiz aldık. Kahta halkı adına kendilerine sonsuz şükranlarımı arz ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş ise, “Arz-ı veda etmek gerçekten kolay bir şey değilmiş. Ben orta halli bir köylü çocuğunun ve iki dönem köy muhtarlığı yapmış bir babanın evladıyım. Ben sizin aranızda yetişip buralara geldim. Geldiğimiz nokta da dünümüzü asla unutmadık. Adıyaman’a göreve başladıktan sonra insanlarımıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katarak vatandaşlarımızın problemlerini çözmek için yoğun gayret sarf ettik. Biz surda bir gedik açtık. İnşallah Allah’ın izni ile herkes bu memlekete hizmet etmek için elinden geleni gösterecektir. Çünkü bu ülkeye en iyi hizmeti sunabilmek için bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Bakanları durmadan çalışıyorsa, bir vali de bir kaymakam da durmadan çalışacaktır. Bizim görevimiz budur. Yükümüz de ağırdır. Ama şu konuda emin olabilirsiniz çok çalışkan ve ceval bir Valimiz Adıyaman’a geliyor. Bende yaklaşık 15 yıldan beri tanıyorum. Çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir insandır kendisi. İnşallah teslim edeceğimiz hizmet bayrağını çok daha yukarılara götüreceğine yürekten inanıyorum. 4 Yıllık görevim süresince Kahta’ya 400 den fazla derslik ve yaklaşık 600 öğrenci pansiyonu yaptık. Bunlar Kahta ilçemize az bile.. Çünkü hiçbir şey sizlerin sevgi ve muhabbetinin önünde değildir. Adıyaman’a ve Kahta ilçemize bu hizmetleri yaparken, TBMM Başkan Vekilimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın bey ile Milletvekillerimiz Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat ve Adnan Boynukara’ya bizlere her konuda verdikleri destek ve sağladıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığım süre zarfından kalbini kırdığım insanlardan helallik diliyorum. Adana’da bir kardeşiniz olduğunu sakın unutmayın. Adana’da görev yaptığım süre zarfından kapımız da gönlümüzde sizlere sonuna kadar açıktır” dedi.

Konuşmaların ardından Kahta Belediye Meclisince alınan karar gereği “Adıyaman ilinin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişimine hizmet ve katkılar sağlayan, yerel kalkınmada gayretli çalışmalar yapan, yöneticinin görevini bir görev olmasının ötesinde liderlik ruhuyla, ibadet aşkıyla yapması, toplumu kucaklaması, topluma vizyon belirlemesi ve ortak aklı belirlemesi” gibi 4 yıllık süre zarfında yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle Vali Mahmut Demirtaş’a Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak tarafından fahri hemşehrilik beraatı takdim edildi.

Program sonrası Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından da Adıyaman’a yaptıkları hizmetlerden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a plaket takdim edildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz