Kahta

Sınav koordinasyon toplantısı yapıldı

Sınav koordinasyon toplantısı yapıldı

 

Kahta ilçesinde ilk defa Öğrenci Seçme Sınavı Merkezi (ÖSYM) sınav koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

ÖSYM Kahta Sınav Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen sınav koordinasyon toplantısında, ÖSYM yetkilileri tarafından YKS sınavında görev alacak personele bilgi verildi.

Toplantıda, 30 Haziran 2018 tarihinde Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) görev alacak olan personel, binalarda güvenliğin sağlanması, öğrencilerin sınav salonuna alınması, sınav öncesi ve sınav esnasında uygulanması gereken kuralları hakkında bilgilendirildi.

Kahta ilçesinde ilk defa ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavda 300 sınav salonunda yaklaşık 1000 personelin görev yapacağını kaydeden Kahta Meslek Yüksekokulu Müdürü ve ÖSYM Kahta Sınav Koordinatörü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, “İlçemizde ilk defa uygulanacak olan YKS’ye Kahta, Samsat, Gerger ve Sincik gibi ilçelerden yaklaşık 5 bin öğrenci, ilçe merkezinde bulunan 22 okulda sınava katılacak. İlçemizde YKS’de görev alacak yaklaşık 1000 personelimize sınavda sorumlulukları hakkında bilgi vermek amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik. Toplantıda, ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadık Çelikel, bina sorumluları, salon sorumluları, hizmetli, güvenlik güçleri gibi çeşitli pozisyonlarda görev alacak olan personelin yetki ve sorumlukları hakkında bilgi verdi. Sınav esnasında herhangi bir sorun çıkmaması ve öğrencilerin huzurlu bir sınav ortamı yaşaması için bütün kurumlar ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Kurumlarımız sınav için adeta seferberlik ortamı içerisinde her türlü imkanın sağlanması konusunda elinden gelen türlü imkanı sağlıyor” şeklinde konuştu.

7 Ekim 2018 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavının da Kahta ilçesinde uygulanacağını hatırlatan ÖSYM Kahta Sınav Koordinatörü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, “Koordinatörlük Merkezini ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Toplantı, ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadık Çelikel’in sınavda görev alacak olan personelin uyulması gereken kurallar ile sorumlulukları anlatması ve soruları cevaplamasıyla sona erdi.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Kahta MYO Müdürü ve ÖSYM Kahta Sınav Koordinatörü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sadık Çelikel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Yilanli, sınavda görev alacak olan öğretim görevlileri ile öğretmenler katıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu