Kahta

“Seçim Sandığı Çeyiz Sandığı Gibi”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Pektaş:

“Seçim Sandığı Çeyiz Sandığı Gibi”

 

Seçim sandığının çeyiz sandığına döndüğünü belirten AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş,  kadınların AK Parti’nin bel kemiği olduğunu vurguladı.

AK Parti Kahta Kadın Kolları İlçe Başkanı Remziye Kızılay, tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.

AK Parti Kahta İlçe Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde 245 delegenin tamamının oyunu alan Remziye Kızılay yeniden başkan seçildi. Parti binasında gerçekleşen kongreye, AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasında söz alan AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, “7 Şubatta görevi devraldık ve kısa süre içerisinde bir yerel seçim ve bir de Cumhurbaşkanlığı seçimini alnımızın akıyla atlattık. Bu başarımız da kadın kollarımızın katkısı büyüktür. Şimdi önümüzde belki de Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi var. 2015 seçimleri yeni ve güçlü Türkiye’nin oluşumundaki en kritik virajdır. Allah’ın izni ile bu seçimden  büyük başarıyla çıkacağız. Bu seçimlerde kadın kollarımız daha önceki seçimlerde olduğu gibi en önemli gücümüzdür. Yine kapı kapı gezecekler ve yine Kahta halkımıza partimizin misyonunu hizmetlerini ve yapacaklarını en iyi şekilde anlatacaklardır. Yeni Erdoğanları Yeni Davutoğulları yetiştirecek olanlar bu salondaki annelerimizdir, bacılarımızdır.  Hepinizin ellerinden öpüyorum. Sizlere güveniyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Seçim sandığının çeyiz sandığına döndüğünü belirten AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş da, kadınların AK Parti’nin bel kemiği olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Siz kadınlar bu partinin bel kemiğisiniz  en önemli unsurlarısınız. AK Parti döneminde kadınlar artık siyasetin nesnesi değil öznesi durumuna gelmiştir. İktidarımız döneminde kadınlarımıza her türlü imkan tanındı. Birçok düzenleme yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Biz kadınlarımızın lehine ne yaparsak partimiz hep arkamızda durdu.” 2015 seçimlerinin çok önemli olduğunu anlatan Pektaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vesayetlerin son kalan tortuları da bu seçimler sonrası temizlenecektir. Bu da yeni anayasa ile mümkündür. Yeni anayasa içinde AK Partinin daha güçlü bir şekilde iktidara gelmesi gerekmektedir. Kadın kollarımızın bu süreçte üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğinden eminim. Bu duygularla kongremize katılan herkesi selamlıyor saygılarımı sunuyorum”

Yapılan seçim sonrası AK Parti Kahta İlçe Kadın Kolları Başkanlığına yeniden seçilen Remziye Kızılay da yaptığı açıklamada; “Kadın Kolları olarak her seçimde göstermiş olduğumuz üstün çabayı bundan sonra da sergileyeceğiz. Partimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim bizleri utandırmasın. Bu soğuk havada salonumuzu dolduran herkese de teşekkür ediyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu