Kahta

“PKK, DAİŞ ve FETÖ Aynı Yerden Yönetiliyor”

TBMM Başkanvekili Aydın:

“PKK, DAİŞ ve FETÖ Aynı Yerden Yönetiliyor”

 

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Aydın memleketi olan Adıyaman’ın Kahta İlçesinde bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, PKK, DAİŞ ve FETÖ olsa da hepsinin yönetildiği yerin aynı olduğunu belirtti.

Kahta Öğretmenevinde yapılan Bayramlaşma Törenine Aydın’ın yanı sıra AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ve Adnan Boynukara, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkan Vekili Halil Geyik, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Demir,İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Serdar Kayacan, AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel, Kanaat Önderlerinden Ahnet Özbey, Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Halil Yaman, İl encümenleri, Belediye meclis üyeleri, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, bürokratlar, siyasetçiler ve bazı vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Ahmet Aydın, ülke üzerindeki oynanan senaryoların yaklaşık 10 yıldan beri devam ettiğini ifade ederek, “Danıştay saldırıları ile başladı, 367 krizi, parti kapatma süreçleri e-muhtıralarla bu ülkenin temeli ile oynayama çalıştılar. Aslında bunların hepsi bu millete karşı yapılan darbe girişimleri idi. Ama en ahlaksızı, en alçağı ve en affedilmez olan 15 Temmuz darbe girişimi idi. Bu darbe girişimi aslında haçlı seferlerinin devamı idi. Çünkü haçlı zihniyeti ile ülke içindeki tüm terör örgütleri dışarıdan yönetilen kirli tezgahlar ile 15 Temmuzda bu ülkenin üzerine gönderildi. Bu ülkenin öz evladına namlular uzatıldı ve bu ülke 241 şehit verdi. Bu terör pkk-dais-ve-feto-ayni-yerden-yonetiliyor-2örgütlerinin beslendiği yerler hep aynıdır. Hepsi birden bu ülkenin huzur ve barışını hedef aldı. İsimleri PKK, DAİŞ ve FETÖ olsa da hepsinin yönetildiği yer aynıdır. Tüm planlar yapıldı fakat hakkın ve halkın gücü hesaba kalmadı. Halk Hak’tan aldığı güç ve imanla tüm bunları bertaraf etti. Şimdi bize düşen bu millete layık olmaktır. Bu halkı mağdur etmemektir” dedi.

Van’da bayram günü bir patlama olduğunu hatırlatan Aydın, şöyle devam etti:

“Bu patlama sonucunda güvenlik güçlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız yaralandı. Bu patlamayı kim yaptı, sözde Kürt halkı adına savaştığını söyleyen fakat Kürtlere en büyük zararı veren PKK terör örgütü yaptı. Bu ahlaksızlar, vicdansızlar bayramda bile masum halkın kanın ı dökecek kadar canileştiler. Orada yaralanan veya başka olaylarda yaşamını yitirenlerin hepsi Kürt değil mi? Sözüm onlara hani Kürt halkının haklarını savunacaktınız. Kütlere en büyük zulmü bu PKK denilen terör örgütü yaptı. Kürtlere en büyük baskıyı uygulayan bu terör örgütüdür. İşte belediyelere kayyumlar atanıyor, atanmasın diye ortalığı velveleye veriyorlar, kimse kusura bakmasın, milletten aldığın emaneti sadece millete hizmet etme yolunda kullanacaksın. Bu ülkede kim suç işliyorsa, kim terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıyorsa, kim bu milleti eziyorsa, kim bu millete ihanet ediyorsa cezasını çekecektir. Oraya halka hizmet etmek için seçilenler siz bu millete karşı patlayacak bombaları kamyonlarla taşımakla mı görevlisiniz. Bu millete yol, okul hizmet gelmesin diye çukur kazmak için mi oradasınız”

HDP’li belediyelere kayyum atanmasına da değinen Aydın, “Biz seçmenlere saygı duyarız fakat suç işleyen kim olursa olsun devlet gerekeni yapmak zorundadır. Sizin göreviniz belediyeyi en güzel şekilde işleterek bu halka hizmet etmektir, bunun dışına çıkarsanız tabi ki kayyumlar atanacak. Bak şimdi kayyumlar durmuş olmuş hizmeti devam ettirmeye başladılar. Adalet bakanlığımız tarafından verilen bilgiye göre, FETÖ terör örgütünün başının orada tutuklanarak bize iadesi için gerekli başvurular delilerle beraber talep edildi. Bu darbe girişimin emrini veren bir şekilde komuta eden terörist başı şuanda Amerika’da. Bu ülkeye bu kadar zarar veren, bu milletin geleceğini gasp etmeye çalışan, 241 vatandaşımızı şehit eden FETÖ terör örgütü başını Amerikan istemek Türkiye’nin en doğal hakkıdır. Fakat ABD yargı kararlarının sonucunu bekleyeceğim diyor. Şimdi soruyorum onlara 11 Eylül olaylarında hangi yargı kararının sonucunu beklediniz. Ve şunu da tekrar sormak istiyorum eğer bombalanan ülke Türkiye değil ABD olsaydı, TBMM değil de Beyaz saray olsaydı, o kadar ABD vatandaşını katletseydi ve orada darbe girişime kalkışsalardı bunlar yargı kararlarının sonuçlarını bekleyecekler miydi” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu