Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Okulun eksiğini öğrenciler tamamladı

30 Kasım 2016 Çarşamba, 08:34

Öğrencilerden Sosyal Sorumluluk Projesi

Okulun eksiğini öğrenciler tamamladı

 

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Programı 3. sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Kâhta Köseler köyüne bağlı Sultanmağara Mezrası’nda bulunan ilkokul için bir proje hazırlayarak okulun ihtiyaçlarını giderdi.

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Said Kıymaz’ın öncülüğünde gerçekleşen projede, okulun eksikleri giderilerek, öğrencilerin ihtiyaçları karşılandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Kıymaz: ‘’Gelecek nesilleri yetiştirmek öğretmenlerimizin sorumluluğundadır. Biz de bunu kendimize görev addederek ilerde öğretmen olacak arkadaşlarımızla birlikte bir proje gerçekleştirmeye karar verdik. Sultanmağara İlkokulu’nu seçmemizin sebebi okulun fiziksel şartlarının olumsuz olması ve öğrencilerin çok fazla eksiğinin bulunmasıydı. Aynı zamanda, Eğitim Fakültesi Dekanı olan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün onayı ile başlattığımız proje çalışmasında öncelikle ihtiyaç analizi kapsamında öğrenci arkadaşlarımızla, birkaç defa okula giderek Sultanmağara İlkokulu’nun öğretmeniyle görüştük. Okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını tespit edip, görev dağılımı listesi oluşturduk. İhtiyaçları üç başlık altında topladık. Öğrenciyle ilgili olanlar (kırtasiye ve ecza malzemeleri, hikâye kitapları, halı terliği, oyuncak vb.), okul bahçesiyle ilgili olanlar (ağaçlandırma, tören alanı için mıcır, bahçenin etrafı için dikenli tel vb.) ve okul binasıyla ilgili olanlar ( kapı ve cam tadilatı, okul tabelası vb.). Kâhta Kaymakamlığı’nın yardımıyla mıcır, Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteğiyle fidan temin ettik. 24 Kasım 2016 Perşembe günü tüm malzemelerimizi tamamlayarak okula gittik ve projemizi gerçekleştirdik.” dedi.

Kıymaz, “Okulun minik öğrencileriyle kaynaşan öğretmen adaylarımız, onlara hazırladıkları ikramları sundular ve hep birlikte çeşitli eğitsel oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Öğrencilerimiz, iklim şartları olumsuz olmasına rağmen canla başla çalıştı. Bu hususta öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bundan sonraki hedeflerimiz arasında, Adıyaman ve ilçelerinde eksiği olan köy okullarına, daha büyük projelerle destek vermek ve öğretmen adayı olan öğrencilerimizi öğretmenliğe iyi bir şekilde hazırlamak yer almaktadır. Gerekli ilgi ve desteği bize sağlayan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz