Kahta

Öğrencilerin hayatı önemsiz mi?

Harabe okulda ders görüyorlar

Öğrencilerin hayatı önemsiz mi?

Kahta İlçesi’ne bağlı Yelkovan Köyü öğrencileri, duvarları çatlak ve sıvası dökülmüş harabe okuldaki sınıflarda korku içerisinde ders işliyor.

Yelkovan İlköğretim Okulu’nun 180 öğrencisi, 6 derslikte 6 öğretmen ile eğitim ve öğretim görüyor. Öğrenciler; duvarları çatlamış, kapıları kırık, lavaboları eski, sıvası dökülmüş, çatısı ise, rutubetli okulun sınırlarında sınıflarda ders görüyor. 2014-15 eğitim ve öğretim yılına bakım yapılmadan başlayan okuldaki öğrenciler, duvarlarda oluşan çatlaklar arasında deprem korkusuyla ders işlediklerini söyledi. 7’nci sınıf öğrencisi Nurgül Çelebi, okuldaki durumun psikolojilerini olumsuz etkilediğini belirterek, şöyle dedi:

“Binada çatlaklar var. Bu çatlaklar yüzünden çok küçük bir deprem olsa bile yıkılabilir korkusu yaşıyoruz. Bu da psikolojimizi etkiliyor. Duvarlar ve tavan çatlak olduğundan dolayı kış mevsiminde yağmur yağdığında tavan damlıyor ve biz de bundan rahatsız oluyor ders dinleyemiyoruz. Yer eğik olduğundan yazı yazamıyor, ders, dinleyemiyoruz. Sıralarımız eğik. Dersten geri kalıyoruz. Pencerelerimiz kırılmış, kışın çok soğuk oluyor.” Öğrenciler, yetkililerin okulu onarmalarını istedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu