Kahta

Öğrencilere Motivasyon Semineri

Öğrencilere Motivasyon Semineri

Kahta ilçesinde gençlerdeki stres kaygısını azaltmaya yönelik kaygı ve motivasyon semineri verildi.

Kahta İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi Seminer Salonu’nda, kişisel gelişim ve inovasyon atölyesi kapsamında seminer düzenlendi. Seminere katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin, öğrencilere moral, motivasyon, başarının yolları, sınava en iyi şekilde hazırlanma ile sınav heyecanını yenme gibi konularda başarının yollarını anlattı.

Kahta İlçe Gençlik Merkezi Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde düzenlenen seminere, Kahta İlçe Gençlik Merkezi Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, Kahta İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut, gençler ve çok sayıda lise öğrencisi katıldı.

Bilal Zemin seminerde, stresin günlük yaşamın doğal bir unsuru olduğunu, düşündüğümüz ve hissettiklerimizin bedenimizi ne ölçüde ve ne biçimde etkilediğini, düşünceleri ve hisleri yöneterek olumlu davranış sergilemenin iş yaşamına, aile yaşamına ve sosyal yaşama sunduğu pozitif katkılarını anlattı.

Ayrıca, insanların değişimi kendisinden başlatması gerektiğinin önemine vurgu yapan Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin, “Değişim insanın kendinde başlar. Eğer ben değişirsem ailem değişir, mahallem değişir, şehrim değişir, ülkem değişir ve dünya değişir. Gençler, değişimi kendimizde başlatmalıyız. Hayırlı bir insan olabilmenin gayretinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Kahta İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut, “Bütün insanların uyguladıkları bir yöntem var. Birincisi inanmak, ikincisi bedel ödemektir. Ülkemizdeki insanların en büyük problemi hedef belirleyememeleridir. Alın teri dökmeden, gözyaşı dökmeden başarı gelmez. İnsanlar bugün kısa yoldan başarılı olmak istiyor. Kısa yoldan başarı gelmez. Başarı için çok çalışmanız gerekiyor” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu