Kahta

Öğrenciler Yemekten Zehirlendi

Öğrenciler Yemekten Zehirlendi

 

Kahta ilçesinde kız yurdunda kalan 230 öğrenci iddiaya göre, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Edinilen bilgiye göre Kahta ilçesinde bulunan Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdunda kalan öğrenciler akşam yemeği sonrasında mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti ile rahatsızlandı. Şikayetler kısa sürede artınca okul yurduna çok sayıda ambulans ve Kahta Belediyesine ait otobüsler gönderildi. Öğrenciler, ambulans ve Kahta Belediyesine ait otobüslerle Kahta Devlet hastanesine kaldırılırken, çocuklarının zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını duyan öğrenci velileri Kahta İlçe Devlet Hastanesine koştu. Hastanede tedavi altına alınan 230 öğrenciden sağlık durumları iyi olanlar tedavi edildikten sonra yeniden yurtlarına gönderilirken, bazı öğrenciler ise, tedavi altına alınarak kontrol altına alındı.

230 öğrencinin zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı bilgisini alan Kahta İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, hastaneye gelerek hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Baştürk, “Kahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdunda kalan öğrencilerimiz akşam yemeğinden kaynaklanan mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine 230 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi. Tüm öğrenci ve velilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kahta Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri yurtta kalan öğrencilerin akşam yemeğinde yedikleri tavuk tantuni, çorba ve ayran numunelerini alarak inceleme başlattığı ise, öğrenildi.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu