Anasayfa / Kahta / Mesire alanı, yaşam alanı oluyor
ADIYAMAN İL ÖZEL İDARESİNİN SOSYAL YATIRIMLARI KAPSAMINDA PROJELENDİRİLEN KAHTA İLÇESİNE BAĞLI ÇATALTEPE KÖYÜNDEKİ HALİL İBRAHİM MESİRE ALANI 40 DÖNÜMLÜK ALANIYLA KAHTALILARIN YENİ GÖZDE MEKANI OLUYOR. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

Mesire alanı, yaşam alanı oluyor

Kahta Yaşam Alanına Kavuşuyor

Adıyaman İl Özel İdaresinin sosyal yatırımları kapsamında projelendirilen Kahta ilçesine bağlı Çataltepe Köyündeki Halil İbrahim Mesire alanı 40 dönümlük alanıyla Kahtalıların yeni gözde mekanı oluyor. 

Kahtalı vatandaşların aileleri ile birlikte hafta sonları hoşça vakit geçirebilecekleri, ferah ve nezih bir ortam oluşturmak amacıyla İl Özel İdaresinin desteğiyle Kahta İlçesine bağlı Çataltepe Köyü sınırları içerisinde yer alan Halil İbrahim Türbesinin bulunduğu alan güzel bir mesire alanı yapılıyor. Proje içerisinde yer alan sosyal alanların bir an önce hizmete sunulması amacıyla alt ve üst yapı çalışmaları seri bir şekilde devam ediyor. Vali Aykut Pekmez, Kahta ilçesine giderek Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ile birlikte Halil İbrahim Mesire alanı projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunarak, projenin son durumuyla ilgili bilgi aldı. Çalışmaların iş programına uygun şekilde sürdüğü proje içerisinde güzel bir görüntü oluşturmak amacıyla alanda çocuk oyun alanları, kamelyalar ve yürüyüş yolları yapıldı. İl Özel İdaresinin desteğiyle yapılan Halil İbrahim Mesire alanında çalışmalarda yüzde 60 fiziki bir gerçekleşme sağlandığını belirten Vali Aykut Pekmez, “Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Kahta çevre köyler ile ilçe merkezindeki vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte hafta sonları şehrin kavurucu sıcağından kaçarak, zaman geçirebilecekleri, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri yeşil bir alana sahip olunacaktır. Bütün çalışmalarımızı insanlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve vatandaşımızın huzur ve mutluluğunun temini için yürütüyoruz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

“Bademe fiyat verenler Türkiye’de yaşamıyor”

Turanlı’dan badem fiyatı açıklaması  Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Turanlı “Geçen sene randımanı 40 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir