Kahta

Kore Gazisi, Askeri Törenle Defnedildi

Kore Gazisi, Askeri Törenle Defnedildi

 

Kore Gazisi İmam Taş’ın cenazesi, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde askeri törenle defnedildi.

Kahta ilçesi Salkımbağ köyünde, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek önceki gün hayatını kaybeden Kore Gazisi İmam Taş (108) için, Eyup Sultan Camii’nde tören düzenlendi. Cenazeye Kahta Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Kâhta İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Dombaycı, İlçe Müftüsü Burhan Barut, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, Kahta Devlet Hastanesi Beşhekimi İlyas Öner, Kahta Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Yetiş, köy sakinleri ve vatandaşlar katıldı. Gazi İmam Taş’ın cenazesi, Kahta Müftüsü Burah Barut’un kıldırdığı cenaze namazından sonra köy mezarlığında defnedildi.

Kahta Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Yetiş, “Kore’de bizzat savaşmış barış gönüllüsü Gazimiz İmam Taş kardeşimiz vefat etmiştir. Derneğimizin üyesiydi. Gazi arkadaşları olarak köyde düzenlenen resmi törene katılarak son görevimizi gerçekleştirdik. Allah günahlarını bağışlasın” dedi.

Kore gazisinin karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölmesinden derin bir üzüntü duyduğunu belirten Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi İlyas Öner, “Köyümüzün en yaşlısı olan gazimizi soba zehirlenmesinden dolayı kaybettik. Soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlarımızın biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Maalesef dün böyle üzücü bir olayla karşılaştık. Sessiz katil diye daha önce nitelendirmiştik. Halkımızın özellikle bu tür olumsuz ve üzücü olayların yaşanmaması için, kış aylarında karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Biraz daha bizim uyarılarımıza kulak vermelerini istiyoruz. Gazimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı diliyorum” dedi. Gazi İmam Taş’ın, 7 çocuğu ve 125 torunu olduğu öğrenildi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu