Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

“Kirli Ellerinizi Aydın’dan Çekin”

16 Ocak 2017 Pazartesi, 08:19
“Kirli Ellerinizi Aydın’dan Çekin”

AK Parti ve STK’lardan Aydın’a Destek, Sözcü’ye Tepki

“Kirli Ellerinizi Aydın’dan Çekin”

 

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı, AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı, Kahta’da faaliyet gösteren STK’lar, Kahta Belediye Başkanı Abduurahman Toprak ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir basın açıklaması yaparak, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a sahip çıktı.

Ak Parti Adıyaman İl teşkilatı tarafından TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a destek açıklaması yaptılar.

Ak Parti İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın açıklamasına Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, İlçe Başkanı Hanifi Erdem, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve çok sayıda parti üyesi kat ıldı.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, yaptığı açıklamasında, “13.01.2017 Tarihli Sözcü Gazetesinin TBMM Başkanvekilimiz, Adıyaman’ımızın Medarı iftarı, Hizmet ve gönül adamı Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın bey ile ilgili manşetine taşıdığı iftara dolu haberini Ak Parti Adıyaman Teşkilatı olarak buradan sizlerin huzurunda kınıyoruz.

Partimizin kuruluşundan bugüne kadar her kademede görev yapan Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın için yapılan çirkef dolu karalama kampanyasında biz Ak Pari teşkilatı olarak Halkımızın, Partimizin,Genel başkanımızın, cumhurbaşkanımızın ve TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydının yanındayız. Demek ki gün bugünmüş. Bezirganlık, sahtekarlık, iftira ve yalan üstüne kurulu olan saltanatların çökeceğini anlayanca. Millete efendilik, millete sahiplik yapmaya kalkanların temelleri bir bir sarsılınca. Akılla ,fikirle, siyasetle, haya ve terbiye ile baş edemeyeceklerini anlayınca egemenlik haklarının ,gerçek sahibi olan milletin eline geçeceğini anlayınca demek ki gün bugünmüş. Adına köşe yazısı denen yazılarla, gazete sütunlarında iftara ve yalan tellallığın yapılarak, ne hikmetse yapılan bu tellallığın Ahmet Aydın’ın TBMM’de Anayasa görüşmelerinde TBMM Başkanvekilliği yaptığı günlere denk getirilmesi, köşe yalanlarında dile getirilen kurgu-kompozisyonu tamamen genel kurul tutumuna dayandırılması, alt beyinleri zehirlenmiş, küflenmiş, hırs ve ihtiraslarla kirlenmişlerin ne melun ne sinsi ne alçak bir oyundur. Özelde Adıyaman, genelde Türkiye’ye yapmış olduğu hizmetleri hazmedemeyen cenahlara inat biz TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’ın sonuna kadar arkasındayız ve arkasında durmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kahta İlçe Teşkilatından Aydın’a Destek

Ulusal bir gazetesinin sürmanşetten, Ahmet Aydın ile ilgili yazılan haber  ve köşe yazısına tepki gösterildi.

AK Parti Kahta ilçe Teşkilatında yapılan basın açıklamasında köşe yazısından dolayı gazeteye tepki gösterildi.

AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel tarafından yapılan açıklamada, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın üzerinde bir itibarsızlaştırma çabasının olduğu belirtildi.

Başkan Akel, “ Bizler AK Parti ilçe Başkanlığı olarak TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’ın doğup büyüdüğü Kahta’dan sesleniyoruz. O kirli ellerinizi Ahmet Aydın’ın üzerinden çekiniz. Biz Ahmet Aydın’ı size yedirmeyeceğiz. TBMM’de tarihin en önemli oturumları gerçekleşiyor. Bu kutlu oturumları TBMM Başkanı sıfatıyla Kahta’mızın medarı ihtarı Sayın Ahmet Aydın son derece güzel, nazik üslubuyla yönetiyorken birileri bunu çekemiyor. Birileri bu kutlu yürüyüşümüz akamete uğratmak istiyor. Ahmet Aydın’ı bu şekilde itibarsızlaştırmak istiyor. Bizler teşkilat olarak buradan sesleniyoruz. Ahmet Aydın yalnız değildir. Bizler Ahmet Aydın’a uzanan elleri kırmasını da biliriz. O kirli ve çirkin ellerinizi Ahmet Aydın’ın üzerinden çekin. Aklınızı başınıza toplayın. Haysiyet cellatlığına, yalan, yanlış haber yapmaktan da uzak durun. Bizler teşkilat olarak bu çirkin haber ve köşe yazılarını kınıyor ve lanetliyoruz” İfadelerini kullandı.

 

Kahtalılardan Aydın’a destek

Kahta ilçesinde vatandaşlar basın açıklaması yaparak, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a yönelik yapılan haberi kınadı.

  1. Kemal Caddesinde toplanan vatandaşlar adına açıklamayı okuyan Fethi Erşahin, yapılan haberin akıl ve vicdan yoksun olduğunu söyledi.

Fethi Erşahin, “TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a akıl ve vicdan yoksunu satılmış bir kalem tarafından yapılan, çirkin saldırıyı Adıyaman ve Kahta halkı olarak asla kabul etmiyor ve kınıyoruz.

TBMM’de ülkemiz için hayati önem taşıyan anayasa görüşmelerinin yapıldığı bir anda, bu çirkin ve iftira dolu yalanlarınıza halk olarak artık size pabuç bırakmayacağımızı belirtmek isteriz. Yapılan bu çirkin saldırıyı lanetliyoruz. Müslüman halkın inancına hakaret eden, hedef saptırmaya çalışan gazetenin, kime hizmet ettiğini biliyoruz. Bizler, satılmış kalemlerin haddini, hem sandıklarda, hem de 15 Temmuz darbe döneminde gösterdik. Sizin kaleminiz, ancak dış güçlerin maşası olmaktan öteye gitmemiştir. Edep, ahlak ve değerlerden yoksun olarak yapılan haber, adeta halkı cephe almış ve bir kaos ortamı yaşatılmak isteniyor. Çünkü onlarda biliyor ki, Ahmet Aydın’ın arkasında sadece Adıyaman ve Kahta değil, ülkenin yarısından fazlası duruyor” dedi.

Erşahin, “Bizler halk olarak, gayri meşru emellerine çirkin ve ahlaksızca ulaşmaya çalışanlara buradan sesleniyoruz, ülkemizi parçalayıp bölemeyeceksiniz. Bunun hayalini dahi kurmayın. Çünkü ne TBMM’sini ne de Başkanvekili Ahmet Aydın’ı size yedirmeyeceğiz” diye konuştu.

 

STK’lardan Ahmet Aydın’a destek

Adıyaman’da ki bazı sivil toplum kuruluşları ortak basın açıklaması yaparak, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a destek çıktı.

Ulusal bir gazetenin TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile ilgili yaptığı habere tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Adıyaman’da bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri Adıyaman Nemrut Dağı Turizm ve Tanıtım Derneğinde bir araya gelerek Ahmet Aydın’a destek açıklaması yaptı.

Doğu Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ümit Çevik ve beraberindeki sivil toplum kuruluşu başkanları ortak basın açıklaması yaptı.

Murat Ümit Çevik basın açıklamasında, Ahmet Aydın’a iftira ve karalama kampanyası başlatıldığını söyleyerek, “TBMM tarihinin en önemli görüşmelerini yürütmesindeki dik durusundan sadakatinden rahatsızlık duyanların başında gelen Sözcü Gazetesi Meclis Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın üzerinden iftira ve karalamalarla bir algı oluşturmaya çalışıyor.

Basın ahlak ve meslek kurallarını hiçe sayarak, mesnetsiz ve asılsız yalan haberle çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edip TBMM Meclis Başkanvekilimiz genç neslin genç lideri Ahmet Aydın’ı FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğunu iddia ederek çirkin bir iftirada bulunmuştur. Yapmış olduğu asılsız haberle sadece TBMM Meclis Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın beyin şahsına yönelik değil Türkiye’de oy ortalamasıyla her daim en önde olan tüm Adıyaman sevdalılarına da çirkin bir iftirada bulunmuştur.

FETÖ terörist başı ile hayatının hiçbir döneminde bırakın birini tanıştırmayı yakından ve uzaktan dahi görmemiş olduğunu açıkça dile getiren siyasette ahlaken dürüst geçmişinden bugüne gelinceye kadar her daim mütevaziliği dik ve onurlu duruşuyla Adıyaman ve Ülke halkımız tarafından daima takdir gören bırakın yanlış bir yola sapmayı yan yollara dahi sapmayan Adıyaman’ımızın gururu onurumuz.

TBMM Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’ın mücadelesinde yanında olmak dik bir duruş sergilemek en asli görevimizdir. Sonuna kadar kendisine  güveniyoruz, inanıyoruz ve yalnız olmadığını haykırıyoruz”  dedi.

 

Toprak’tan Ahmet Aydın ile ilgili açıklama

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, yaptığı basın açıklamasıyla TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a sahip çıktı.

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Ahmet Aydın ile ilgili “FETO ile tanışan hapiste, tanıştıran ise mecliste’ başlığı ile verilen habere tepki gösterildi.

Başkan Topak, “Ülkemiz için tarihi bir öneme sahip olan yeni anayasa üzerinde çalışmalar sürerken kökü dışarıda hain eller TBMM başkanvekilimiz ve Adıyaman’ımızın medar-ı iftiharı Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’a iftira ederek gündem değiştirmek, algı yönetimi yapmak derdine düşmüşlerdir. Yazılan iftira dolu yazının zamanlaması TBMM’de anayasa görüşmelerinin yapıldığı haftada olması ve sayın vekilimizin Meclis Başkanvekili olarak görev yaptığı ana denk gelmesi de ne manidardır. Dış mihrakların ve kirli karanlık odakların her zaman başvurduğu taktik budur. Bizler Ahmet Aydın’a yapılan bu alçak ve iftira dolu ithamlar karşısında susacak değiliz. Ahmet Aydın, Adıyaman’ımızın yiğit bir evladı ve tertemiz siyasetçisidir.

Sayın vekilimizin daima yanında ve destekçisiyiz. Gücünü aziz milletten alan sayın vekilimize yapılan bu alçak iftiranın sahipleri emellerine ulaşamayacaktır. Bu tür karanlık müfteriler tarihin çöplüğünde kaybolacaklardır. Sadece siyasi hesaplarla iftira atmak, kamuoyu önünde lekelemeye çalışmak, habercilikten çok siyasi kin, nefret ve tükenmişliğin sonucudur. Edepsiz biçimde Sayın vekilimize iftiraya kalkışmak asla kabul edilebilir durum değildir. Bu müfteri kokuşmuş zihniyeti şiddetle ve hiddetle kınıyorum” dedi.

 

Özdemir’den TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a destek

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a destek çıktı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ulusal bir gazetenin TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile ilgili yaptığı habere tepki gösterdi. Belediye Başkanı Özdemir, “2002 yılından beri sürekli büyüyen, gelişen, dünya siyasetinde ve ekonomisinde söz sahibi olmaya başlayan ülkemizin ve milletimizin tarihi şanlı günlerine dönüşü, dış mihrakları rahatsız etmektedir. Bir yıldır gerek darbe girişimi, gerekse ekonomik oyunlarla bu yükselişi önlemeye çalışan dış mihraklar, yüce Milletimizin şanlı direnişiyle bunu başaramamışlar, ancak yine durmamış, çirkin emellerine ulaşmak için şer güçlerini birleştirerek her türlü kirli oyunları oynamaya devam etmişlerdir.  Bu oyunun kirli senaryolarından birini de Adıyaman’ımızın medar-ı iftiharı, son dönem siyasetinin parlayan yıldızı, siyasetin ahlak temsilcisi, Atatürk’ün kurduğu Milli Meclisimizin Başkanvekili Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın beyefendi üzerinden oynanmak istendiğini son günlerde üzülerek gözlemlemekteyiz. TBMM Başkanvekilimiz ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın beyefendinin son dönemlerdeki yükselişi Türkiye Kamuoyu tarafından yakinen takip edilmekte ve takdirle karşılanmaktadır. Bu yükselişten rahatsızlık duyan bazı çevreler,  yandaş medyaları aracılığı ile Ahmet Aydın, saygın şahsına ve FETÖ ile bağlantısı olduğuna yönelik asılsız, mesnetsiz, hiçbir kaynağa dayanmayan iftiraları ile karşı karşıya bulunmaktayız. Büyük Türkiye’nin büyük adımlarından biri de yeni anayasa çalışmalarıdır. Yeni anayasa görüşmelerinin gerçekleştirildiği bu ortamda, bu tarihî görüşmelerde oturumları yöneten sayın meclis başkanvekilimize yönelik bu iftiralar manidardır. Hayatının hiçbir döneminde, bu örgüt ile uzaktan yakından bağlantısı olmayan Meclis Başkanvekilimize karşı yapılan bu iftirayı şiddetle kınıyoruz. Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı halkı olarak, Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın ve Adıyaman’a olan hizmetlerinin sonuna kadar destekçisi olduğumuzu bildirir, saygılar sunarız” ifadelerini kullandı.

 

KOMADER’den Aydın’a Destek

Kahta İlçesinde Gazeteciler  TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a Sözcü Gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk tarafından kaleme alınan asılsız iddialara tepki gösterdi.

Gazeteciler tepkilerini bir Basın bildirisi ile dile getirdi. Kommagene Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haci Bozkurt tarafından yayınlanan bildiride, “TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekilimiz, Hemşehrimiz, Ahmet Aydın’a bir köşe yazarı  tarafından yapılan saldırıyı Cemiyet üyeleri olarak  kabul etmiyor ve kınıyoruz. Ahmet Aydın, TBMM’de anayasa görüşmelerinin yapıldığı bir anda, yayınlanan bu iftira dolu çirkin saldırıyı bir gazeteciye yakıştırmıyoruz. Hedef şaşırtmak için yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz. Bir gazetecinin kalemi hiçbir surette başkasının maşası olarak kullanılmamasını yüksek sesle açıklıyoruz. TBMM’nin en sevilen ve sayılan milletvekillerinden biri olan Ahmet Aydın, meclis başkan vekili olarak meclisteki her oturumunu en demokratik bir şekilde yönetmektedir. Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, basın mensuplarına çok değer veren ender vekillerimizden biridir. Adıyaman ve ulusal Basında çalışan tüm meslektaşlarımız bunu bilirler. Adıyaman Basını olarak  bizlere her zaman kapısını açık bırakmıştır. Herhangi bir illegal örgüt ile herhangi bir bağlantısı olsaydı, şimdiye kadar dile getirilirdi. Ancak meclisi yönettiği ve Anayasanın değiştirildiği meclisteki oturumlar esnasında bu gibi asılsız yazıların yazılmasını büyük bir talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Bu vesile ile söz konusu Sözcü gazetesini ve gazetenin yazarı Saygı Öztürk’ü  şiddetle kınıyor, gazeteyi ve gazetenin yazarını tarafsız davranmaya davet etmeyi bir kamu görevi sayıyoruz.” denildi. (İHA-PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz