Anasayfa / Kahta / Karadut Köyüne taziye evi yapılacak
HAYIRSEVER İŞADAMI RAMAZAN AKSOY'DAN KARADUT KÖYÜNE TAZİYE EVİ

Karadut Köyüne taziye evi yapılacak

Kahta ilçesine bağlı Karadut köyünde Hayırsever İş Adamı Ramazan Aksoy tarafından yapılacak olan modern taziye evi protokolü Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve hayırsever iş adamı arasında imzalandı. 

İstanbul’da tekstil sektörüyle iştigal eden ve doğup büyüdüğü Karadut Köyüne ahde vefa örneği gösterip modern bir taziye evi yapma kararı alan Hayırsever İş adamı Ramazan Aksoy, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ile birlikte Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret ederek, önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan taziye evi protokolünü imzaladı.

Erkek ve kadınlar bölümünden oluşturulacak taziye evi, iki katlı yapılacak olup kütüphane ve diğer sosyal faaliyetler içinde kullanılacak. Karadut Köyüne yapılacak olan taziye evi büyük bir ihtiyaca da cevap vermiş olacak.

Böylesine hayırlı bir işin yapılmasına vesile olan Hayırsever İş adamı Ramazan Aksoy’a teşekkür eden Vali Aykut Pekmez, “Hayırsever iş adamımız Ramazan Aksoy tarafından yapılarak, önemli toplumsal bir ihtiyaca cevap verecek olan taziye evinin açılışını da inşallah hep birlikte gerçekleştiririz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Köy muhtarı silahla vuruldu

Kahta ilçesine bağlı Boğazkaya köyünde, aralarında husumet olduğu öğrenilen iki ailenin kavgasında köy muhtarı silahla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir