Kahta

Kamu Yatırımları İncelendi

Kamu Yatırımları İncelendi

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’la birlikte Kahta İlçesinde hizmete sunulan ve inşaatı devam eden kamu yatırımlarını inceledi.

Kahta temasları çerçevesinde ilk olarak Kaymakamlık makamına geçen Vali Mahmut Demirtaş, geçtiğimiz günlerde Kahta Kaymakamlığına atanan Kaymakam Ahmet Gazi Kaya’yı ziyaret etti. Demirtaş, Kaya’ya yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, başarılar diledi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçede yapımı devam eden okul ve pansiyon inşaatları ile yeni Hükümet Konağı inşaatını inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Ardından Belediye’ye geçen Vali Demirtaş, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ı makamında ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili kısa bir brifing aldı.

İlçelerin ve kırsal kesimin sorun ve sıkıntılarını çözmek amacıyla mesai kavramı gözetmeden aşkla ve heyecanla çalışmalarına seri bir şekilde devam ettiklerini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Bütün ilçelerimize aynı heyecanla hizmet ediyoruz. Kahta ilçemizde ise eğitim başta olmak üzere çok önemli kamu yatırımları gerçekleştirildi. Şu anda okullarımızın ve yeni yapılacak Hükümet Konağımızın inşaatı devam ediyor. Devam eden ve planlama aşamasında olan yatırımların bitirilmesi ile Kahta ilçemizin çehresi değişmiş olacaktır. Modern ve çağdaş bir anlayışla inşa ettiğimiz okul ve pansiyonlarımızın büyük bir kısmı bitirilerek hizmete sunuldu” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, son yıllarda Kahta’nın her alanda çok önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını kaydederek, “Yılların ihmallerini bir bir ortadan kaldırıyoruz. Kahta ilçemiz son yapılan yatırımlarla parlayan bir yıldız olarak görünüyor. Huzuruyla, kardeşliğiyle, birlik ve beraberliğiyle Kahta ilçemiz, Kahtalılar’la parlayan bir yıldız olacaktır. Eğitim alanında bugüne kadar 565 derslik kazandırıldı. Bu yıl içinde 62 yeni derslik programa alındı. Yapılacak yeni dersliklerle birlikte toplam 632 derslik hizmete sunulmuş olacaktır. 1350 kapasiteli öğrenci pansiyonlarımızın ise önemli bir kısmı hizmete sunuldu. Bir kısmının ise inşaatları devam ediyor. Daha önce Kahta ilçemizde sadece 2 tane Lise bulunuyordu. Son yıllarda yapılan yatırımlarla Kahta ilçemize 14 lise yapıldı. Bu yatırımların hayata geçirilmesi noktasında sayın Valimizin çok büyük bir emeği vardır. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı