Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Kalifiye Eleman Sıkıntısı Eğitimle Çözülecek

24 Haziran 2016 Cuma, 17:06

Kalifiye Eleman Sıkıntısı Eğitimle Çözülecek

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman’ın Kahta ilçe OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Kolejinin yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklediği projeler arasında yer alan mesleki ve teknik liseler projesi kapsamında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bu yıl hizmet vermeye başlayacak olan Kahta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji sayesinde ilçede kalifiye elaman sıkıntısının ciddi anlamda giderileceği bildirildi. Adıyaman Valisi Abdullah Erin, yapımına kısa bir süre önce başlanan Kahta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Kolejinin yapım çalışmalarını inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı. Kolejin Eylül ayında açılacağını belirten Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt, “Bu yılın Eylül ayında okullar açılmadan önce onayımızı almış bir şekilde kolejin açılışını yapmış olacağız inşallah” dedi. Kahta OSB’de kurulan kolejin hem bölgemiz hem de ülkemiz için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Vali Abdullah Erin ise, “Vali olarak atandığım 8. gününde çok büyük bir tempo ile çalışırken, arkadaşlarımızın buraya geleceğini duyunca, bütün işleri ve randevularımızı iptal ettik. Yerinde onlara eşlik etmeyi uygun gördük. Çünkü çok önemli bir projedir. Türkiye’de bu şekilde faaliyet gösteren 12 okuldan birisi olacak. Özel sektör devlet iş birliğinin Türkiye’de bu anlayışın geliştirilmesi gerektiğine inananlardan birisiyim. Bunun eğitim alanında da çok kolay bir şekilde yapılabileceğine inanıyorum. 24 derslikli pırıl pırıl bir okulumuz yapılıyor. İçerisinde 4 tane atölyesi, kapalı spor salonu, açık spor salonları var. Burada özel seçilmiş, seçkin, Kahta’nın, Adıyaman’ın ve Türkiye’nin geleceğine tuğla koyabilecek, çimento koyabilecek çocuklarımızı inşallah yetiştireceğiz. Kahta ile Adıyaman çok güzel bir okul kazanıyor. İnşallah güzel meyvelerini göreceğiz. 15 Ağustos’a en geç müteahhidimiz de burada bitirme çabası içerisinde olacağız. 15 Ağustosta inşallah teslim alacağız. Yeni eğitim öğretim yılında da çocuklarımız kayıtlarını alalım ve önümüzdeki eğitim öğretim dönemince çocuklarımız burada eğitimlerini sürdürürler” İfadelerini kullandı.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in Kahta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Kolejine gerçekleştirdiği ziyarete Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serdar Kayacan ve Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz