GüncelKahta

“Kahta’nın Ortak Paydasında Uzlaşacağız”

Aydın ve Milletvekilleri, Kurum Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

“Kahta’nın Ortak Paydasında Uzlaşacağız”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın ve milletvekilleri, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişare toplantısı yaptı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Kahta ilçesinde kurumlar arası iletişimi sağlamak ve kurumların yıllık faaliyetlerini sunmaları için Kahta Öğretmenevi’nde toplantı yapıldı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, ilçede ki belde belediye başkanları ile bütün kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Kahta’da 2015 yılında yapılan yatırımlar ile 2016 yılında yapılması planlanan yatırımlar konuşuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Kahta’nın ortak paydasında bugün hep birlikte uzlaşıp buluşacağız. Nasıl ki Hükümetimiz Acil Eylem Planının 2016 Programını açıkladıysa bizde bugün Kahta’yı masaya yatıracağız. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, teşkilatlarımızla, STK’larımızla, bürokrasisiyle, hep birlikte Kahta’nın ihtiyaçları, sorunları, bu sorunların çözümü noktasındaki önerileri, burada istişare edeceğiz.

İstişarelere son derece önem veriyoruz. Düşüncesi ne olursa olsun hepimiz burada yaşıyorsak, burada en güzel hizmeti nasıl sunabiliriz hesabını hep birlikte yapacağız. Burada iyi bir uyum ve koordinasyon sağlamamız gerekiyor. Buradaki sivil toplum kuruluşlarından kamu bürokrasisine, kaymakamımızla, değerli milletvekili arkadaşlarımızla, teşkilatlarımız, STK’larımızla hep birlikte Kahta’ya nasıl daha güzel bir bakış açısıyla bakabiliriz? Kahta’yı nasıl çok daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz? Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, sulama hizmetlerinden ulaştırmaya kadar her şeyi konuşacağız” diye konuştu.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise konuşmasında, gençlik ve spor ile ilgili açıklamalarda bulunarak, sporun önemine işaret etti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı