Kahta

Kahtalılar Fakülte İstiyor

Kahta’da fakülte için imza kampanyası başlatıldı

Kahtalılar Fakülte İstiyor

 

Kahta ilçesinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin açılması için ‘Tarım Fakültemi İstiyorum ’sloganı ile imza kampanya başlatıldı.  Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu (Kahta MYO) öğrencileri, kısa bir süre önce başlatılan ‘Tarım Fakültemi İstiyorum’ adlı imza kampanyasına destek vererek Kahta ilçesinde Tarım Fakültesinin kurulmasını istedi.

Kahta’da açılmak üzere YÖK ve Bakanlık tarafından 2015 yılında Adıyaman Üniversitesi bünyesinde kurulması onaylanan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin Kahta’da açılması için kampanya başlatıldı. İmza kampanyası 7 gün sürecek.

Başlatılan imza kampanyasına Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı ve bir çok vatandaş tarafından destek verildi.

Kahta ilçe Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “Uzun yıllardır Kahta’mızın özlemlerinden bir tanesi de Adıyaman Üniversitesine bağlı bir fakültenin kurulmasıdır. Bunun için başta Sayın Başkanvekilimiz Ahmet Aydın olmak üzere, Adıyaman milletvekillerimiz yetkililer ile defalarca görüştü. Tabi bu süreç içerisinde Bakan Kurulu kararıyla Adıyaman Üniversitesine bağlı bir Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin kurulması kararı alındı. Cumhurbaşkanımızda bu fakültenin Kahta ilçesinde kurulmasını uygun gördü. Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin Kahta’ya kurulması için başlatılan bu imza kampanyası inşallah hayırlara vesile olur. İnşallah bir an önce Kahta ilçesinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi kurulur” dedi.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı, “22 İlden büyük ilçemizin önünü açacak ve sahip olduğu tarımsal potansiyelini harekete geçirecek olan sulama projeleri ile birlikte ilçemizde kurulacak Tarım Fakültesi ile ancak mümkün olacaktır” dedi.

Kampanyaya destek veren öğrenciler ise fakültenin kurulması için gerekli şartların Kahta’da bulunduğunu belirterek fakültenin Kahta’da kurulması için yetkililerin biran önce hareket etmesini istedi.

 

MYO’dan ‘Tarım Fakültemi İstiyorum’ imza kampanyasına destek

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu (Kahta MYO) öğrencileri, kısa bir süre önce başlatılan ‘Tarım Fakültemi İstiyorum’ adlı imza kampanyasına destek vererek Kahta ilçesinde Tarım Fakültesinin kurulmasını istedi.

Kahta MYO Tıbbı Aromatik Bitkiler Bölümü, Bahçe Tarımı Bölümü, Tarla Bitkileri Bölümü ve Organik Tarım Bölümü öğrencileri, Adıyaman Üniversitesinde Tarım Fakültesinin olmadığını belirterek, lisans tamamlamak istediklerinde farklı üniversitelerde ders içeriği sorunu yaşadıklarını söyledi. Öğrenciler adına açıklamada bulunan Ferit Güllü, “Biz Kahta Meslek Yüksekokulunu bitirdiğimiz vakit dikey geçiş sınavında bazı sorunlar yaşıyoruz. Adıyaman Üniversitesine bağlı Tarım Fakültesi olmadığı için farklı üniversiteleri tercih etmek zorunda kalıyoruz. Farklı üniversitelerde ders içeriğinin uyuşmaması gibi bir sorun ile karşı karşıya kalıyoruz. Aldığımız dersleri tekrar almak zorunda kalacağız. Adıyaman Üniversitesine bağlı bir Tarım Fakültesinin kurulması durumunda bu tür sorunlarımız en aza düşecektir. Biz Kahta MYO öğrencileri olarak Tarım Fakültesinin kurulmasını istiyoruz. Bu imza kampanyasını başlatan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Kahta imza kampanyasına sonuna kadar destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu