Anasayfa / Kahta / “Kahta’daki tablo, yol kazasıdır”

“Kahta’daki tablo, yol kazasıdır”

Kahta’da meclis üyelerine mazbata verildi

Kahta’da Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyeleri mazbata teslim töreni yapıldı. AK Parti ilçe teşkilatında gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, seçim sonrası parti olarak bir iç muhasebe yapılması gerektiğini söyleyerek, Kahta’da yaşananın bir yol kazası olduğunu söyledi.

Düzenlenen mazbata töreninde konuşan AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, seçim sonuçlarının böyle olmasında AK Partideki hainlerin de etkisi olduğunu belirterek, “Maalesef son darbeyi içimizden aldık.” dedi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Kahta Belediye Meclis Üyeliğine ve İl Genel Meclis Üyeliğine seçilen AK Partili adaylar düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

AK Parti İlçe Teşkilatında düzenlenen mazbata dağıtım törenine AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İlçe Başkanı Bedir Yeni, Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, İl Genel Meclis Üyeler, Kahta Belediye Meclis Üyeler ve partililer katıldı.

Açılış ve selamla konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bedir Yen, halkın iradesine saygı duyduğunu belirterek, halkımızın faydasına olan hiçbir hizmete AK Parti Belediye Meclis Üyeler olarak engel olmayacağını söyledi.

Son Darbeyi İçimizden Aldık

Seçim sonuçlarının böyle olmasında AK Partideki hainlerin de etkisi olduğunu vurgulayan Belediye Başkan Adayı Akel, “Biz sadece Saadet partisi ile mücadele vermedik. Aynı zamanda HDP, CHP, Saadet Partisi ve FETÖ le aynı anda mücadele verdik. Bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan karşısında bir araya geldiler. Güç birliği yaptılar ve içimizden devşirdikleri AK Partimizden görünüp de, perde arkasında bu kirli ittifak içerisinde olan siyasiler de gördük. Tarih bunları kaydetti. Bu ihaneti kaydetti. Biz sadece bu zillet ittifakı ile mücadele etmedik. Geçmişte kendilerine makam, mevki tahsis ettiğimiz şan şeref bahşettiğimiz kişilerin, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partiye karşı bu insanlara nasıl ittifak ettiklerini gördük.” dedi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin de yaptığı konuşmada, “31 Mart seçimlerinden sonra Kahta’mızda oluşan tabloyu bir yol kazası kabul ediyoruz. Bu sonuçları kesinlikle bir yenilgi olarak görmemeniz gerekiyor. Teşkilat olarak iç muhasebeye ihtiyacımız var. Herkes kendi eksikliklerini yeniden gözden geçirmelidir. Mehmet Dağtekin olarak benim eksiğim neydi, şahsım ne kadar sorumluydu, ne kadarını yapmalıydım? Biliyorsunuz inancımızın bile hep bir açık kapısı vardır. O da tövbedir. O da özür dilemektir. O da ben yanlış yaptım ama yanlışımı kabul ediyorum diyebilme erdemliliğidir. Sandık müşahitlerimiz görevlerini yaptılar. Ancak bu görevi ifa ederken 2002 ruhu ile yapmamız gerekiyordu. Şayet hepimiz bu hassasiyetle bu şuurla görevimizi layıkıyla yapmış olsaydık belirli bir kesim tarafından tartışmaya açılan bazı konuların önünü de kesmiş olurduk. Örneğin; Sincik ilçesinde sandık müşahitlerimiz ve sandık görevlilerinin zafiyet göstermemesi gerekiyordu. Bu bir eksikliktir. Şayet dersimize iyi çalışmış olsaydık, daha sandık başında sayım yapılırken hataları o anda tespit ederek itirazları o anda yapmamız halinde seçmenin hür iradesini tam olarak sandığa yansıtmış olacaktık. Dolayısıyla teşkilatımızın tüm kademeleriyle  doğru dersi çıkarmak zorundayız. Zira seçim sonuçları bazı argümanları da beraberinde getiriyor. Çıkarılacak ders ne eksik ne fazla olmalı. Muhasebe, kişiler yerine kurumlara, süreçlere, prensiplere ve değişen seçmen sosyolojisine odaklanarak bu süreci iyi tahlil etmemiz gerekiyor. Tabii şu da bir gerçek; Bu seçimlerde partimiz oransal olarak hala en iyi zamanlarında. Hatta yerel seçimler bazında bakıldığında 2014’e göre oyunu arttırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.

Öte yandan seçim sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesini de partililerle paylaşan Dağtekin ” Yolda gelirken Cumhurbaşkanımız arayarak Adıyaman ve ilçelerini sordu. Biz de o esnada Besni’de devir teslim töreni yaptığımızı ve tekrar Adıyaman’a döndüğümüzü arz ettik. Bütün ilçelerin tek tek durumunu sordu. Demem o ki, seçim sürecinde ki bunca yoğunluk içerisinde Adıyaman’ı kendine dert edinen ve Adıyaman’ı soran bir cumhurbaşkanımız, bir liderimiz var. Adıyaman’ın en ince detayına kadar hakim olan bir liderimiz var iken, Allah’ın izniyle bize bir şey olmaz. Liderimiz bize bugüne kadar hep doğru yolu gösterdi ve bu doğrultu da yolumuza devam ettik. Ama önemli bir şeyi de bana hatırlattı. Sayın cumhurbaşkanımız dedi ki; aman ha bu sefer bir tek kişinin partiye geçişine müsaade edilmeyecek.  Kabul etmeyeceksiniz. Bugüne kadar kaybettiğimiz nokta buydu. Yerel seçim sürecinin ilk başlarında yani siyasetin yeni yeni ısınmaya başladığı dönemlerde ilçelerimiz dolaşırken bu konuyu özellikle partililerimizle paylaşmıştım. Şayet hangi aday seçimlerden sonra AK Parti’ye geçeceğiz diyorsa inanmayın. Bu talebi kabul etmeyeceğiz şeklinde uyarılarımız oldu. Daha sonra ise Sayın Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa mitinginde ‘bu trenden inen bir daha binemez’ dedi. Seçimlerde, birileri gidiyor sömürüyor, sayıyor ertesi gün bakıyorum yine geldi otobüsün direksiyonuna oturmuş, o sürüyor. Böyle bir şey olmaz. Siz değerli kardeşlerim AK Parti’nin, ak oyları ile seçildiniz. Başımızın tacısınız,  encümenlerimizsiniz. Bu görevi kabul ettiniz ve seçildiniz baş tacısınız. Bu davanın lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetini siz taşıyacaksınız. Bu emanet bu günden sonra başladı ve beşinci yılın sonuna kadar AK Parti’nin meclis üyesi olarak yapacağımız görev ne ise bu görevin hakkını vereceksiniz. Ankara’da TBMM ne ise burada da İl Genel Meclisi odur. AK Parti’nin misyonuna en ufak bir zedeleme içerisinde olmayacağınızdan şüphem yoktur. Olur ya kızgınlık olur, darılma olur, belki bana kızabilirsiniz ancak bu kırgınlık asla partimizin misyonuna gölge düşürecek bir tutum olmamalı. Kızdığınız küstüğünüz kim olursa olsun aklımıza her daim davamız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

“Bademe fiyat verenler Türkiye’de yaşamıyor”

Turanlı’dan badem fiyatı açıklaması  Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Turanlı “Geçen sene randımanı 40 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir