Kahta

Kahta’da Kovid-19 bilgilendirme masası

Kahta İlçe Devlet Hastanesinde hasta ve hasta yakınlarının sağlığı, güvenliği ve risklerin önlenmesi kapsamında Kovid-19 bilgilendirme masası kuruldu.

Bina girişine kurulan masada, Kovid-19 tedavisi gören hastaların birinci derece yakınlarına tedavi süreçlerine ilişkin bilgilendirme yapılıyor.

Hasta yakını bilgilendirme masasında günlük olarak bilgi paylaşıldığını belirten Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, uygulama ile hasta yakınlarının endişeli bekleyişlerinin ve temasın azaltıldığını söyledi.

Başhekim Dost, Kovid-19 tedavisi gören hasta yakınlarının, hastasının tanı ve tedavi süreçleri ile tedavinin gidişatına yönelik bilgilendirmesi amacıyla bina girişinde bilgilendirme masası oluşturduklarını ifade etti.

Burada görevlendirilen personel, hekimler ile doğrudan iletişime geçerek hasta yakınlarına detaylı bilgiler verildiğini belirten Dost, şunları kaydetti:

“Bu sayede, hasta yakınlarımızın endişeli bekleyişlerini ve sosyal izolasyon kapsamında bina içerisindeki fiziksel temaslarını minimize etmiş oluyoruz. Tüm hemşehrilerimizin sağlık çalışanlarımızın yönlendirmelerine riayet ederek, toplum sağlığını korumaya yönelik kurallara uymasını rica ediyorum. Maske, mesafe ve temizlik önlemlerine eksiksiz uymalıyız.”(PHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı