Kahta

Kahta’da Bazı Evleri Su Bastı

Kahta’da Bazı Evleri Su Bastı

Kahta ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kısa süreli yağmur, bazı evleri su basmasına neden oldu.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle kanalizasyonlardaki lağım suları evlerin içine aktı. Yeni Mahalle’de meydana gelen olayda bazı evlerin mutfak, salon, banyo, tuvalet ve bahçelerini lağım suyu bastı. Son iki haftada iki defa su baskınına maruz kalan vatandaşlar yetkililere tepki gösterdi.

Evinin birçok yerini su basan Sedat Üçkardeş, “Geçen gün de aynen bu sorunu yaşadık. Arkadaşları defalarca çağırdık gelmediler. Tekrar böyle oldu. Çözüm merkezini aradım ‘sabah bize haber verseydiniz gelirdik. Şu an bir şey yapamayız. Personel evde. Ben bir şey yapamam’ diyorlar. Biz de böyle rezil oluyoruz. Yetkili kimseye ulaşamıyoruz. Kimse cevap vermiyor telefona” dedi

Evinin birçok yerini su basan Abuzer Öksüz adlı vatandaşın eşi ise, “Kış gününde böyle mi olur. Allah’tan korkmazlar mı? Kendi evleri olsa kabul ederler mi? Bir halimize bakın. Çocuklarımızın hepsi hasta. Yazık yani. Bu akşam dışarıda mı yatacağız. Ne tuvalet ne banyo ne mutfak. Allah’tan korkmuyorlar mı yani. Gidip tuvalete, banyoya, mutfağa bakın. Benim evde engelli çocuğum var. Oy zamanında kapımızdalar. Oyları alıyorlar ve bir daha arkalarına bakmıyorlar. Pisliğin içinde kaldık. Çoluk çocuk dışarıda kaldık. Allah’tan korksunlar” diyerek yetkililere tepkisini dile getirdi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu