Kahta

İstihdam sağlayan iş adamına plaket

İstihdam sağlayan iş adamına plaket

 

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Muhtarlar Derneği, ilçede yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlayan iş adamı Bedir Yeni’ye plaket verdi.

Özel bir restoranda düzenlenen toplantıya, Kahta ilçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, Ak Parti Kahta ilçe Başkanı Engin Akel, ilçe Emniyet Müdürü Cafer Demir, Kahta Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Sait Çetinkaya ve muhtarlar katıldı.

Kahta Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Sait Çetinkaya, yaklaşık 100 işçiyle memleketi Kahta’ya istihdam sağlayan Bedir Yeni’ye teşekkür ederek, teşekkür plaketi takdim etti.

Kahta Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Sait Çetinkaya, “Değerli hemşerim Bedir Yeni, Kahta’da kurduğu işyerleri ile 100’e yakın işçi çalıştırmaktadır. Bu bakımdan memleketine büyük hizmet veriyor. Kahta’da kurduğu seramik fabrikası ile istihdam sağlıyor. Memleketimizde ki gençleri çalıştırarak, gençlerimizin il dışında ki iş arayışlarının önünü kapatıyor. Memleketimize büyük katkıları olan Bedir Yeni’ye teşekkür ediyorum” dedi.

İşadamı Bedir Yeni ise memleketine hizmet etmekten büyük haz aldığı söyleyerek, “Memleketime ufak da olsa bir katkım dokunduysa bundan mutluluk duyarım. Muhtarlar halkımızın oylarına görev başına gelen demokrasinin olmazsa olmazlarındandır” dedi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, köy, belediye ve özel idare olmak üzere 3 tane yerel yönetim biriminin olduğunu belirterek, mahalle muhtarlıklarının belediye sınırları içerisinde olan bir mahalli birim olduğunu söyledi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “Muhtarların birlik ve beraberlik içerisinde olması, devletten sonra kamu hizmetlerinin vatandaşa en iyi şekilde ulaştırılması konusunda bize yardımcı olmuştur. Muhtarların, adeta yaşadığı mahallenin gözü kulağı olması ve var olan eksiklikleri, sıkıntıları, yerel yöneticilerle paylaşması, muhtarların önemini ortaya çıkarmıştır. Muhtarlarımız bizim için önemlidir. Dolayısıyla muhtarlar bizim mahallelerdeki gözümüz, kulağımız ve her şeyimizdir” dedi. (İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu