İnşaatı 21 Yıl Süren Cami Yardım Bekliyor

15 Haziran 2015 Pazartesi, 09:27

İnşaatı  21 Yıl Süren Cami Yardım Bekliyor

Kâhta Girne mahallesinde 1994 yılında inşaatına başlanılan ve hâla bitirilemeyen Muhammediye Camisi ve Kuran Kursu inşaatının tamamlanması için hayırsever vatandaşların yardımı bekleniyor. 380 metrekare alana kurulan cami ve kuran kursu inşaatı 21 yıldır tamamlanamadı.İNŞAATI 21 YIL SÜREN MUHAMMEDİYE CAMİSİ YARDIM BEKLİYOR

Muhammediye Camii Yaptırma Yaşatma Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Kumral, hayırsever vatandaşlardan yardım beklediğini belirterek “Caminin 1994 yılında temeli atılırken altı Kuran kursu üstü cami olacak şekilde tasarlandı. Kuran kursu şimdilik cami olarak kullanılıyor. Resmi kadrolu imamı olup mahalle sakinleri beş vakit namazlarını burada ifa ediyor” dedi. Mahallenin kalabalık olması ve duyulan ihtiyaca binaen Muhammediye Camii Yaptırma Yaşatma Kültür ve Yardımlaşma Derneğini 2011 yılında kurduklarını anlatan Kumral, şöyle konuştu:

“Kuran Kursu binasının üstüne cami inşaatına başlanıldı. Belirtilen tarihten bu yana mahalle sakinleri, cemaat ve hayırsever vatandaşların yardımları ile caminin inşaatı belli bir seviyeye getirildi. Ama daha caminin mihrabı, minberi, kürsü, cami içi kısmı duvarları, direkler, alt kısmı fayans, taziye evi olmak üzere daha yapılacak çok iş olmasına rağmen elimizde para kalmadı. Caminin şuan itibarı ile 50 bin TL borcu var. Bundan dolayı cami inşaatı yarım kalmıştır. Muhammediye camisi hayırsever vatandaşların yardımını bekliyor.” (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz