Kahta

“İnşaat Mafyasına Boyun Eğmeyeceğiz”

Belediye Başkanının Kardeşine Silahlı Saldırı

“İnşaat Mafyasına Boyun Eğmeyeceğiz”

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın kardeşi Mehmet Toprak evinin sokağında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası polisin geniş çaplı operasyonuyla saldırı şüphelisi olan 6 kişi yakalandı. Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise saldırının inşaat mafyasının işi olduğunu belirterek, “Bu inşaat çetesi, bir rant devşirmeye çalıştılar. İnşaat mafyasına, çetesine boyun eğecek değiliz.” dedi.KAHTA’DA SİLAHLI SALDIRI: 1 YARALI

Edinilen bilgiye göre, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın kardeşi Mehmet Toprak evinin sokağında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Beyaz bir otomobilin içinden kendisine ateş edilen Mehmet Toprak sol bacağına isabet eden kurşunlarla yere yığıldı.

Saldırganlar olay yerinden geldikleri otomobil ile kaçtılar. Olayı gören mahalle sakinleri polis ve 112 acili arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yaralıyı Kahta Devlet Hastanesi acil servisine kaldırdı. Tedavisi acil serviste devam eden yaralının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu.

BAŞKAN TOPRAK’TAN KARDEŞİNE YAPILAN SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Şüpheliler yakalandı

Kahta ilçesinde Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın kardeşi Mehmet Toprak’a silahla ateş ederek yaralayan olayın şüphelileri polis tarafından yakalandı.

Kahta ilçesi Girne Mahallesi Diyarbakır Yolu üzerinde evinin önünde arabasından indikten sonra Mehmet Toprak silahlı saldırıya uğradı. Ayağına iki adet kurşun isabet eden Belediye Başkanının kardeşi Mehmet Toprak, hastaneye kaldırılarak tedavisi sürdürülüyor. Mehmet Toprak’ın sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi.BELEDİYE BAŞKANININ KARDEŞİNE SALDIRAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Yaşanan bu olayın ardından polis ekipleri şahıs veya şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Belirlenen bir plaka üzerinden olayın faillerini yakalamak için çalışma yürüten polis ekipleri olayı gerçekleştirdikleri iddiasıyla C.T., M.E.T., M.T. ve M.S. ile olayın azmettirici oldukları gerekçesiyle A.Y. ve E.E., isimli şahısları yakaladı. Şahısların olayda kullandığı iki adet tabanca ve bu tabancalara ait mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Başkan Toprak’tan kardeşine yapılan saldırı ile ilgili açıklama

Kahta İlçe Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, kardeşine yapılan silahlı saldırı ve öncesiyle ilgili açımlamada bulundu.

Kahta Belediyesi salonunda gazetecilere basın açıklaması yapan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak,  2 ay önce Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik’e yapılan darp girişiminin kardeşi Mehmet Toprak’a evinin önünde yapılan silahlı saldırının bağlantılı olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledi.

Başkan Abdurrahman Toprak, yaklaşık 2 ay önce Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik’e yapılan saldırının aydınlatılmadığını belirterek, “Sizler de biliyorsunuz ki bundan iki ay kadar önce Belediye Başkan Yardımcımız Halil Geyik saldırıya maruz kaldı. Dün akşam da kardeşim Mehmet Toprak evinin önünde silahlı saldırıya uğrayarak hafif şekilde yaralandı. İlçemizde maalesef benim bir kısım akrabalarımın da içerisinde yer aldığı bir inşaat çetesi var. Bu çete, sözde yap-sat şeklinde inşaat yapmaktadır.

Tedavi gördüğüm 8 aylık süre zarfında ilçede bu çete 9-10 katlı kaçak yapılar yapmış. Ekiplerimiz kanunlar çerçevesinde bu kaçak yapılar hakkında yasal işlem yaptı. Bu çete mensuplarından biri yanıma geldi ve cezanın taksitlendirilmesini istedi. Ben cezanın taksitlendirilmesi noktasında kurum avukatımıza talimat verdim ve ceza taksitlendirildi. Ama bu çete yine de rahat durmadı. Yaklaşık 2 ay kadar önce müftülük önünde 20 yıldır birlikte siyaset yaptığım yol arkadaşım Belediye Meclis Üyemiz ve Yardımcım Halil Geyik’e fiziki saldırıda bulundular.

Olayın üzerinden 2 ay kadar bir zaman geçmesine rağmen maalesef hala olay aydınlatılamadı ve olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler bulunamadı.

Tabi yardımcım Halil Geyik’e yönelik fiziki saldırıyı cezai yaptırımdan geri dönmemiz için şahsıma yönelik bir mesaj olarak okudum” dedi.

Başkan Toprak açıklamasının devamında, “Bu inşaat çetesi, 1983’ten beri husumetli olduğumuz amca çocuklarımı ve akrabalarımı da yanlarına alarak bir rant devşirmeye çalıştılar. Bugüne kadar yetimin hakkını yemedik yedirmedik, yemeyeceğiz yedirmeyeceğiz. Akrabam değil kim olursa olsun. Yaptığımız kanunsuz bir işlem varsa yargı orada. Bunun hesabı bizden sorulsun. İnşaat mafyasına, çetesine boyun eğecek değiliz.

Ancak dün akşam kardeşime yönelik düzenlenen silahlı girişim bardağı taşıran son damla olmuştur. Şahsım ve yönetimimizin bu ve benzer mafya ve çetelere karşı mücadelemiz sürecektir. Bizleri sindiremeye yönelik bu saldırılar bizleri yolumuzdan alıkoymayacaktır.

Bu süreçten sonra teşkilatımızın ve milletvekillerimizin tutumu bizler için yol belirleyici olacaktır. Aksi yol takdirde arkadaşımla birlikte partideki konumumuzu sorgulamak zorunda olacağız” ifadelerini kullandı.(İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu