Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Halkın duasıyla sırtımız yere gelmez”

05 Haziran 2015 Cuma, 09:30

Kahta’da mini toplantı mitinge dönüştü

“Halkın duasıyla sırtımız yere gelmez”

 

AK Parti İlçe Teşkilatı ve Karşıyaka Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen mahalle toplantısında halka hitap eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, bu coşku, bu destek ve halkımızın duaları olduğu sürece sırtımız yere gelmez dedi.

Karşıyaka Mahallesindeki coşkulu mitingin ardından Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Ak Parti İlçe Başkanı Engin Akel ve Partililerle kol kola girerek Kahta ilçe karargahına doğru yürüyen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a yol boyunca vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, bir çok evin penceresinden ve balkonundan alkışlandı.

Kalabalığın karargâha yaklaşmasıyla birlikte yol kenarında ve karargah önünde bekleyen partililerle bir araya gelen kalabalık birleşince büyük bir coşku yaşandı.

Kahta ilçe karargahında bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Engin Akel Kahta halkının AK Parti kurulduğu günden bugüne desteklerini esirgemediğini ve 7 Haziran’da aynı desteği vereceklerinden emin olduğunu belirterek, ülkemizdeki bu istikrarın sürmesi adına 7 Haziran’da sandıkları patlatarak öncelikle ilimizden 5 milletvekilini, ülke genelinde ise yeni anayasayı yapacak sayıda milletvekilini meclise göndermenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Dedi.

Kahta halkına hizmeti hakka hizmet olarak bildiklerini belirten Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise, Kahta ilçesinde bu gece yaşanan büyük coşkunun kendilerini çok mutlu ettiklerini ve bu coşkunun 7 Haziran’da sandıklara yansıyarak Adıyaman’dan 5 milletvekilini meclise göndermenin mutluluğunu yaşayacaklarını söyledi.

Kahta Karşıyaka Mahallesinde organize edilen mitingde halka hitap eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın daha sonra vatandaşlarla birlikte karargah binasına gelerek, burada partililere hitap etti.

Konuşmasına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmaya cevap vererek başlayan Aydın yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu ülke 78 milyon insanıyla bir ve beraber olsun diyoruz. Birimizin birimizden bir üstünlüğü olmasın istiyoruz. İnsanı merkeze alan, herkesi kucaklayan bir anayasamız olsun. Dağdaki çoban kardeşimizin oyu ile Cumhurbaşkanımızın oyu birdir diyoruz. Dini, dili ve zikri neyse bizim için aynı değerdedir. Biz yaratılanı, yaratandan ötürü sevdik. Herkesi kucaklamayı bildik. Herkesin sorununu kendi sorunumuz bildik. Bizi buralara taşıyan milletimize olan hizmet aşkımızdır. Bizim derdimiz bu güzel insanlara en kaliteli en iyi hizmeti nasıl sunabiliriz, başka bir derdimiz yok. Mevki, Makam şan şöhret değil, bu insanlara en kaliteli hizmeti yani en iyi yolu en iyi hastaneyi,  en iyi okulu, en iyi köprüyü insanların istihdamı için organize sanayileri, küçük sanayileri nasıl kurabiliriz, sulama projelerini nasıl geliştirebiliriz bunun derdi ile dertleniyoruz. Bugün ülkemizde 70’in üzerinde parti var. Bu partiler bu millete ne verdi, bundan sonra ne verebilir. Ama AK Partinin bu ülkeye ne verdiğini milletimiz çok iyi biliyor. İşte bizde milletimizin bize çizmiş olduğu yoldan çıkmadan hizmete devam ediyoruz. AK Parti kurulduğu günden bugüne üzerimizde oynanan oyunları herkes çok iyi biliyor. Rahmetli Adnan Menderes’i astılar, Turgut Özal’ı zehirlediler ve Erbakan hocayı çatlattılar. Ama bu millet bu şer odaklarına Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ahmet Davutoğlu’nu yedirmedi ve yedirmeyecek. Yeni anayasaya ihtiyacımız var, yeni Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bütün bu kazanımların muhafazası için, üzerine daha çoğunun inşa edilmesi için, insan gururunun yaşatılması için, çözüm süreci için, kardeşlik için, paralelle mücadele için 7 Haziran sabahına kadar çok çalışacağız bir oyun bile kıymetini çok iyi bileceğiz.

AK Parti kurulduğu günden bugüne girdiği bütün seçimlerde Kahtalı hemşehrilerimiz  verdikleri oylarla yüz akımız oldular, inşallah 7 Haziran’da da verecekleri desteklerle tarihi bir rekora daha imza atacaklar ve Adıyaman tarihinde ilk defa bir kadın milletvekilimizle birlikte 5-0 yaparak bizleri Ankara’ya anlı dik bir şekilde uğurlayacaklardır. Bu vesileyle bizlere bu gece bu büyük coşkuyu yaşatan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum, herkesten Allah razı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Kahta ilçe başkan yardımcısı Aydın Acar ve yönetim kurulu üyesi Fethi Yayla, MHP Yönetim kurulu üyesi Ramazan Yılmaz partilerinden istifa ederek AK Parti’ye geçiş yaptılar. AK Partiye geçiş yapan Aydın Acar, Fethi Yayla ve Ramazan Yılmaz’a rozetlerini AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın takarak, kendilerini tebrik etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz