Kahta

Girişimcilere yeni fırsat

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi Açıldı

Girişimcilere yeni fırsat

 

Kahta’da Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Adıyaman Şubesi ile Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile uygulamalı girişimcilik kursu düzenlendi.

4 gün süren kurs sonunda 30 kursiyere girişimcilik belgesi verilecek. Girişimcilere iş kurmaları ve hazırlayacakları projelerinin kabul edilmesi durumunda 50 Bin lira hibe ve 100 bin lira sıfır faizli 30 ay ödemesiz kredi verilecek.

KOSGEB  Adıyaman İl Müdürü M. Şükrü Mısır, amaçlarının küçük ve orta ölçekli işletmeleri kalkındırmak olduğunu işaret ederek, şu açıklamayı yaptı:

“ Bu işletmeleri kalkındırmak için Türkiye genelinde girişimcilik kursları düzenleniyor. İlimizde de talep edilen ilçelerde ve merkezde girişimcilik kursları açıyoruz. Kursları başarı ile bitirip belgelerini alan girişimcilerimiz hazırlayacakları projeleri ile müdürlüğümüze başvuracaklar. İş planlarının onaylanması halinde girişimcilere 50 Bin lira hibe ve 100 bin lira sıfır faizli 30 ay ödemesiz kredi verilecek. Kendilerine gelen talep üzerine. Kahta’da Esnaf Odası ile birlikte açtığımız kursa yoğun ilgi oldu. 30 kursiyeri eğitime aldık. Diğer başvuruları sonraki programlara alacağız”

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, talep üzerine KOSGEB girişimcilik kursu düzenlediklerini ekleyerek, kurslara yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Çatan, “ 30 kişilik kursumuza çok sayıda müracaat oldu. Bu kurs bittikten sonra yeniden kurs açacağız. İş kuracak girişimcilerin bu imkanlardan yararlanması için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu