Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

“Geçmişimizi bilelim, geleceğe hazırlanalım”

19 Mayıs 2015 Salı, 09:19

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın, gençlere tecrübelerini anlattı

“Geçmişimizi bilelim, geleceğe hazırlanalım”

 

İlim, Spor ve Kültür Spor Kulübü Derneği tarafından Kahta ilçesinde düzenlenen ilahi dinletisine katılan AK parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın program sonunda okul ve siyasi tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Dernek Başkanı Ayhan Tekin tarafından Kahta Kültür merkezinde organize edilen ilahi dinletisinde Grup Ravza okuduğu parçalarla gençlere unutulmaz bir gün yaşatırken, programın sonunda gençler Ahmet Aydın’a büyük sevgi gösterisinde bulundular.

Genç neslin daha iyi şartlarda yetişmesini arzuladıklarını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Gençlik bir milletin geleceğidir. Gençlik bizim her zaman gurur duyduğumuz övündüğümüz, çokluğuyla bereketiyle gelecek nesillere yetiştirmeye gayret ettiğimiz bir kesim. Eğer gençlik iyi yetişirse böyle bir kesim oluşur. Gençlik şayet kendisini donanımlı hissederse iyi bir şekilde eğitim alırsa, bulunduğu noktada iyi şeyler üretirse kendisine ve ailesine faydalı olursa topluma da faydalı olur. Gençliğimizin çok daha iyi şartlarda yaşamasını iyi bir gelecek bir sahibi olmasını arzu ediyoruz. orada burada slogan atan gençlik değil, aynı zamanda düşünen, üreten ve aynı zamanda maneviyatını bilen, geçmişini bilen, tarihini bilen ve inancını bilen bir gençlik olmasını istiyoruz. Eğer sağlıklı bir nesil istiyorsak, güçlü bir nesil istiyorsak. Bunu siz değerli gençlerimizle birlikte yapmalıyız.” Dedi.

Yeni gençliğin eski Türkiye’de yaşanan sıkıntıları bilmediğini belirten Vekil Aydın; “Öğrenci ablalarımızın başörtüsü nedeniyle okullara almadılar, milletin oyuyla seçilen bayan milletvekiline başörtüsü nedeniyle meclise giremesin dediler. Ve bu ülkede İmam Hatipli bir başbakanı içime sindiremiyorum diyen zihniyetler oldu. Acılar yaşandı, sıkıntılar yaşandı. Gençler birbirlerine düşürüldü hiç uğruna. Bir oradan bir buradan. Bir ideoloji uğruna gençlerimizi birbirine düşürdüler. Ve o karanlık günler peşinden darbeleri getirdi. Ülke perişanlıkla, istikrarsızlıkla baş başa bırakıldı. Eğer gençler eğitimli olursa, düşünen, üreten gençler olursa eğer gençlerimiz o maneviyata sahip olursa inancını yaşayabilirse ve onu öğrenmek için imkanlara kavuşa bilirse inanın hiçbir şey olmaz.

Okumanın sadece yeterli olmadığının altını çizen Vekil Aydın, Aile, çevre ve içinde bulunduğumuz ortam çok önemli. Aklınızı çelmeye çalışacaklar. Hepimiz bir kardeşler topluluğuyuz. Kan bağı çok önemli değil. Aynı ümmetin insanlarıyız. Dolayısıyla hepimiz bu kardeşlik hukukuna riayet etmemiz lazım. Hepimizin üstüne düşen görevler var kendimize, ailemize, toplumumuza faydalı olmak.     Bu ülkede binlerce gencimiz bir hiç uğruna şehit oldular. Artık bu acılara son verelim, anneler artık ağlamasın dedik. Biz barış ve kardeşlik dedikçe birileri hep ihanetten bahsetti birileri gelirsek çözümü bozacağız dedi. Birileri de bu barışı sabote etmek adına türlü türlü eylemlerin içerisinde girdi. O nedenle bizler uyanık olacağız. Huzurumuzu bozlaya çalışanlar olacaktır. O nedenle bu şehrin huzurunu düşünüyorsak, Türkiye’nin birliğini, dirliğini ve huzurunu düşünüyorsak herkes üstüne düşeni yapmalı.

Gençlere geleceği dair umutlarının olması gerektiğinin altını çizen Vekil Aydın; “Ülkemizin üzerindeki karabulutları çok şükür dağıttık. Ülkenin başında artık bu ülkenin öz evlatları var. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin kendisinde artık. Son sözü de son kararı da millet veriyor. Dolayısıyla milletimize güveniyoruz. Milletimiz bugüne kadar hep doğru kararlar verdi. Onun için bugün herkesin önü açık. Gençlerimizin artık meşru bir hedefinin olması lazım. Meşru, Erdemli, Ahlakı ve Etik bir hedeflerinin olması lazım.  Gençlerimiz başarı için önce bir hedef koyması lazım. Azmeder ve çalıştıkları durumda muhakkak hedeflerine ulaşacaklardır.  Önemli olan herkesin üstüne düşeni yapması, hakkını vermesi lazım.” Dedi.

Aklından siyasetin geçmediğini belirten Vekil Aydın; “Kısmetimizde varmış, bir şeyler sebep oldu ve siyasetin bir köşesinden başladık. Siyasete girdiğimde gençtim, acemiydim. O kurtlar sofrasında çok şeyler gördük ama yılmadık, azmettik, sebat ettik, gayret ettik ve biz gönüllere hitap etmeye çalıştık. İşimizi iyi yapmamız lazım. Koltukta oturmak bir şey ifade etmez. Ben koltuktan güç almamalıyım, ben o koltuğa güç vermeliyim. İşte hepimizin yapması gereken de bu. Bir zamanlar Türkiye’nin en genç İl Başkanı oldum. Hem de iktidar partisinin. O nedenle ben çok çalışmalıyım dedim. Kişiliğimizi muhafaza ettik, erdemli duruşumuzla, ahlaklı duruşumuzla ve samimi gayretimizle en iyi il başkanlığı nasıl yapılır onun gayreti içerisinde oldum ve nihayetinde Türkiye geneli en iyi il başkanları arasında yer aldık. Elde etmiş olduğumuz başarı bizi milletvekilliğine sürükledi. Nasibinizde varsa ve en iyisini yaparsanız önünüz açılır. Sağlık Meslek lisesi mezunuyum, sağlıkçı olarak göreve başladım, onunla yetinmedim üniversite sınavına girdim ve Hukuk Fakültesini kazandım, gece hastanede nöbet tuttum, gündüz okula gittim. Kısmet oldu siyasete girdim Allah’a şükürler olsun sizlerin destek ve dualarıyla buralara kadar geldik. Rabbim bizleri utandırmasın, bizleri sizlere karşı mahcup etmesin. Görevimiz boyunca insanlarımızın gönüllerine dokunmaya çalıştık, onların rızasını ve duasını almaya çalıştık. O nedenle bizler ailemizin, büyüklerimizin hayır dualarına talip olalım. Maneviyatımızı geliştirelim. Geçmişimizi ve tarihimizi iyi bilelim ki geleceğe daha iyi hazırlanalım. Bu ülkede yaşayan herkesin de inançlarıyla, değerleriyle kimse alay etmesin, kimse dalga geçmesin. Şayet böyle bir şey olursa 7 Haziran’da tüm seçmenlerimiz gençlerimiz onlara kıblesini sandıkta gösterecek.  Bu vesileyle İlim, Spor ve Kültür Spor Kulübü Derneğine ve başkanı Ayhan Tekin hocama teşekkür ediyorum.” Dedi.

Dernek olarak amaçlarının gelecek nesillere güzel bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirten Başkan Ayhan Tekin; “ İl merkezinde olduğu gibi ilçelerimizde derneğimize üye olan gençlerimizin manevi anlamda geliştirmek, onların doğru yolda ilerlemelerini sağlamak ve onları her türlü kötü alışkanlıklardan korumak için elimizden geleni yapaktayız. Bunun yanı sıra gençlerimize spor alanında destek olup, onların beden eğitimi öğretmenliğine, polislik sınavlarına hazırlamak en büyük hedefimizdir. Bugün düzenlemiş olduğumuz ilahi dinletisi programı sonrası AK Parti Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın kardeşlerimize gerek okul gerekse de siyasi tecrübelerinden bahsedip, bizlere çok güzel bir başarı öyküsü anlattı. İnşallah bu kardeşlerimiz arasından yeni Ahmet Aydın’ların çıkması en büyük temennimizdir. Bu vesileyle çıktığımız bu yolda bizlere her zaman destek olan, güven veren ve kendisini örnek aldığımız AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve programımıza katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz