Kahta

Fırat ve Topraktan Zafer Bayramı Mesajı

Fırat ve Topraktan Zafer Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ve Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle birer mesaj yayınladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, mesajında, “Tarihimizde Ağustos ayının yeri ve önemi çok farklı olup ’’ Zafer Ayı’’ olarak nitelendirilmektedir. Aynı zamanda yeni Türkiye yolunda ilerlerken bu ay bizler için yeni bir zafer ayı olmuştur.

Yine millet olarak haklı, onurlu, şerefli ve asil direnişi ile bağımsız yaşamak isteyişini dünyaya göstermiş ve göstermeye tüm iradesi ile devam etmektedir.

Şu an ülkemizde yaklaşık otuz yıldır devam eden olayların kardeşlik ve eşitlik düzleminde çözüme ulaşmasını, Orta Doğu’da cereyan eden iç çatışmaların bir an önce son bulmasını ve aziz milletimizin de bir daha böyle durumlarla karşılaşmamasını en kalbi duygularımla temenni eder saygılar sunarım. “ dedi.

 

Toprak’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Toprak, mesajında şu ifadelere yer verdi, “30 Ağustos Zaferi, bu ülke insanının el ele, omuz omuza verdiğinde neler yapabileceğinin en somut örneğidir. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlüğüne olan düşkünlüğünün de bir göstergesidir.  30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı yokluk içinde tüm imkânsızlıklara rağmen halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.

Bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün. ’Silah arkadaşlarını. büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularıyla anıyorum.”  dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu