Kahta

Esnaf, faizsiz kredi bekliyor

Adıyaman’ın Kahta İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nevzat Çatan, “Hükümetimizden ve özellikle esnafımıza bir can suyu, faizsiz kredi verilmesi talebinde bulunuyoruz.” dedi.

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Nevzat Çatan pandemi nedeniyle sıkıntı içerisinde olan esnafların sorunlarına dair açıklamada bulundu.

Çatan, yaptığı açıklamada, pandemi döneminde esnafın çok etkilendiğini vurgulayarak, “Esnaflarımız sıkıntılardan dolayı zorluk çekiyor. İnşallah 1 Mart’tan itibaren yasaklar kalkar  esnaflarımız dükkanlarını iş yerlerini açar ve sıkıntılarında bir an önce kurtulmuş olur.” dedi.

 

Esnafımızın pandemi kurallarına uyacaklarına inanıyorum

Esnafa verilen kredilerin hükümetin aldığı karar doğrultusunda ertelendiğini hatırlatan Çatan, Şuan da sıkıntıları çok olan esnaf kesimimiz kahveciler ve kıraathaneler yaklaşık 1 yıldır kapalılar. Hükümetimizden ve özellikle esnafımıza bir can suyu faizsiz kredi verilmesi talebinde bulunuyoruz. Esnaflarımızın işyerleri açılırsa onlarında pandemi kurallarını uygun bir şekilde iş yerlerini açacaklarına inanıyorum. Kahta’da küçük esnaflarımız sıkıntılar çekmekte  inşallah bu zor günlerin sonunda yine güzel günlerin bizleri beklediğine inanıyoruz.” diye ifade etti.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu