Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi

10 Haziran 2016 Cuma, 19:03

Kahta Devlet Hastanesine Yeni Cihaz Alındı

Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi

 

Kahta Devlet Hastanesi’ne alınan dijital mamografi görüntüleme cihazı hizmet vermeye başladı.

Kahta İlçe Devlet Hastanesi, meme hastalıklarının erken tedavisinde kullanılan digital mamograf görüntüleme cihazıyla hastanenin büyük bir eksikliği giderildi.

Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Dost, bölge nüfusu itibariyle Adıyaman’ın en yoğun sağlık tesislerinden biri olma sorumluluğunun bilincinde olduğunu ifade etti.

Başhekim Abdulkadir Dost, “En büyük eksiklerimizden biri olan ve meme kanseri taramalarında erken teşhis için hayati önem taşıyan dijital mamografi cihazı yoğun girişimlerimiz sonucu nihayet hastanemize kazandırılmıştır. Hastalarımız artık ilimize gitmek durumunda kalmayacaklar.

İlçemiz için elde edilen bu başarılar bizim için gurur vesilesi oluyor. Tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Dijital mamografi cihazının kurumumuza kazandırılmasında büyük desteği olan TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın başta olmak üzere milletvekillerimize, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a ve Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e şahsım ve kurumum adına teşekkürü borç bilirim” ifadelerinde bulundu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz