Kahta

“Çocuklarım için yaşamak istiyorum”

Kanser Hastası Kadın Tedavi İçin Yardım Bekliyor

“Çocuklarım için yaşamak istiyorum”

 

2 Çocuk Annesi Kadının Hastalığı Maddi İmkansızlıklar Nedeniyle Tedavi Olamadığı İçin İlerledi. Kanser Hastası Remziye Güler: “Ölmek İstemiyorum, Çocuklarım İçin Yaşamak İstiyorum”

Kahta ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi kanser hastası kadın, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamadığı için hastalığının 4. evreye kadar ilerlediğini belirterek yardım istedi.

Kahta ilçesinde ikamet eden 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Remziye Güler’in çaresizliği yürek sızlatırken, kanser hastası kadın, “Ölmek istemiyorum çocuklarım için yaşamak istiyorum” diye feryat etti.

18 yıl önce amcası oğlu Emrullah Güler ile evlenen Remziye Güler, 11 yıl boyunca çocuk hasreti çekti. Güler çifti, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak istedi. Evliliklerinden 11 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle 3 çocuk sahibi olan çift çocuklardan birini kaybetti. Evlat acısını unutmaya çalışan çift, ikinci bir acıyla karşılaştı. Aniden rahatsızlanan anne Remziye Güler’e kanser teşhisi konuldu. Kanser teşhisinin konulmasıyla beraber yıkılan çift neye uğradığını şaşırırken, tedavi için İstanbul’da bulunan bir özel hastaneye gittiler. Hastane masraflarını karşılayamayan Güler çifti tekrar Cocuklarim-Icin-Yasamak-Istiyorum-(5)Adıyaman’a döndü. Bu arada Remziye Güler maddi imkansızlıklardan dolayı bitkisel ilaçlar tüketmeye başladı. Yaklaşık 5-6 ay boyunca bitkisel ilaç tüketen Remziye Güler, aniden fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Remziye Güler’in hastalığının ilerlediği tespit edildi. Yaklaşık 2 yıldır tedavi göremeyen Remziye Güler, yetkililerden kendisine yardım elinin uzatılmasını beklediğini vurguladı.

Eşinin hastalığından dolayı çalışamayan Emrullah Güler de maddi imkansızlıklardan dolayı eşinin tedavi göremediğini, her geçen gün gözleri önünde bitip tükendiğini belirtti.

3 yaşında 2 çocuğu bulunan Remziye Güler; “Kanser hastası olduğumu öğrendim, baya kötü oldum. Şu an tedavi görmüyorum. İstanbul’da, çok iyi bir doktorun olduğunu öğrendim, oraya gittik, o da maddi imkanımız ve sosyal güvencem olmadığından dolayı tedavi olamadım. Yetkililerden yardım istiyorum. İyi bir doktordan tedavi almak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Çocuklarım İçin Yaşamak İstiyorum

Gözyaşlarını tutamayarak feryat eden Güler, “Eşim şu anda çalışmıyor 1,5 yıldır benimle uğraşıyor. Doktora gidiyoruz. Dediklerine göre şu an hastalığım 4. aşamada. Şu an iyi bir doktorda tedavi olmak istiyorum. Çocuklarım için yaşamak istiyorum, bu hastalığı yenmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Eşinin hastalığından dolayı çalışamadığını ve maddi imkansızlığın her geçen gün artığını vurgulayan Emrullah Güler ise “Eşimin hastalığından dolayı çalışamıyorum. Doktora gidip gelmekten dolayı bir iş yapamıyorum. Başka bir gelirimizde yok. Eşim için yardım bekliyoruz. Allah aşkına yardım edin” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı