Kahta

Çiftçilere Mobil ATM Hizmeti

Çiftçilere Mobil ATM Hizmeti

 

Kahta ilçesinde çiftçilerin destek ödemelerini daha rahat alabilmeleri için Kahta Ziraat Bankası Şubesi Mobil ATM aracını hizmete sundu.

Çiftçilerin doğrudan gelir desteğinin ödenmeye başlanması ile beraber, Ziraat Bankası Şubesinde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak için Kahta’da Ziraat Bankası Şubesi Mobil ATM aracını kurdu.

Mobil ATM aracının hizmet vermesinden dolayı vatandaşların özellikle de çiftçilerimizin çok memnun olduğunu belirten Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı,”Kahta’da 9 bin 500’e yakın çiftçimiz bulunmaktadır. Bu günlerde Ziraat Bankasının gübre, mazot ve fatura desteklemeleri geldi. Ziraat Bankası bizim karayolu dediğimiz bölgeye taşınmıştı. Oraya taşındıktan sonra aşağı bölgede bulunan çiftçilerimiz ve esnaflarımız perişan olmuş durumdalar. 9 bin 500 tane çiftçimizin orda Ziraat Bankası’nda para çekemeyeceğinden dolayı biz, Ziraat Bankası Kahta İlçe Müdürlüğümüze ve bölge müdürlüğümüze müracaat ettik. Bize bir ATM makinesini getirmelerini rica ettik. Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü, Ziraat Bankası Kahta Şube Müdürlüğümüze bir ATM gönderdi. Gönderilen ATM şuanda hizmet veriyor. Çiftçilerimizde gelip buradan paralarını çekebiliyorlar. 9 bin 500 çiftçimiz eski parayla 6,5 milyon yakın bir paramız gelmiştir. Bu günden itibaren çiftçilerimize hayırlı olsun. Bu makineyi kuranlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu