Kahta

Charlie Hebdo Dergisi Kınandı

Charlie Hebdo Dergisi Kınandı

 

Kahta Gönüllüler Platformu, Cumhuriyet Gazetesinin Charlie Hebdo dergisinin bazı karikatürlerini yayınlaması üzerine, Kahta 100. Parkında, Cumhuriyet Gazetesini kınayan ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Platform üyeleri adına basın açıklamasını yapan Kahta Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı Mustafa Işık, “Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in karikatürize edilmesinin ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemeyeceğini ifade ediyor, bizler Kahta’nın seçilmiş kurum ve kuruluş temsilcileri olarak, fikir ve sanat özgürlüğü diyerek, İslam’ın aziz Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’yı karikatürize ederek, müstehzi eda ile hayal ürünü şekiller vererek dergilere kapak yaparak dünyaya yayıp, iman etmiş insanların kutsallarını küstahça hiçe sayan, buna fikir ve sanat özgürlüğü, gazetecilik! Diyen Charlie Hebdo alçaklığı ile buna teşne olan yerli işbirlikçi Cumhuriyet Gazetesi’nin provakatif tavrını ve yine Allah Resulü’ne hakareti hoşgörü ve özgürlük çerçevesi içerisine sokmaya çalışan anlayışları şiddetle kınıyoruz. Bugüne kadar uluslararası devletlerin bir politikası olarak, karşımıza çıkan İslami fobi artık kitleselleşmeye başlamıştır. Batının İslam düşmanlığının bir sonucu olarak,  günümüzde bütün İslam coğrafyası kana bulanmış, yapılan katliamlar meşru görülmeye başlanmış ve ümmet coğrafyası mazlumların kan ve gözyaşı ile yıkanmıştır. Charlie Hebdo saldırılarının yaşandığı gün bile, Filistin’de Suriye’de, Yemen’de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da, Kürdistan’da  v.b. İslam coğrafyasında binlerce mazlum şehit  edilmiştir. Bu tablo karşısında yapılan saldırılar İslami fobiye sebep olamaz. Bu tür saldırılar, İslam coğrafyasında yaşanan zulümlerin bir neticesidir.  İfade özgürlüğü adı altında İslam’a ve Hz. Muhammed’e (sav) açık ve alçakça yapılan saldırılar batı dünyası tarafından adeta ödüllendirilmiştir. İkiyüzlü batı dünyası, Fransa’nın 100 yıldır Cezayir’de, Mali’de, Orta Afrika’da, Suriye’de ve tüm ümmet coğrafyasında yapmış oldukları katliamları, görmezden gelerek ifade özgürlüğü maskesiyle İslam coğrafyasında yapılan zulümleri haklı göstermeye çalışmaktadır.

Müslümanlar olarak her nerede olursa olsun, İslam’a ve Hz. Muhammed’e yapılan saldırıları kabul etmiyor ve lanetliyoruz. Zulmün her çeşidine karşı sesimizi gür bir şekilde çıkarmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu