Kahta

“Boztarla Köyü neden imamsız”

CHP’den Gazetemize Tebrik Ziyareti

“Boztarla Köyü neden imamsız”

 

CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, Kahta Boztarla Köyünde bulunan caminin 8 aydır imamsız olduğunu belirterek, bu camiye neden imam atanmadığını, atandıysa da neden 8 aydır göreve başlamadığını sorarak, “Boztarla köylülerinin ibadetine engel olunmasını anlayamıyorum, bunun sorumlusu kimdir?” diye sordu.

Gazetemizin 11’inci yaş günü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya ve Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’la bir süre sohbet etti.

Gazetemizin çizgisini beğendiklerini ve severek takip ettiklerini belirten CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan, “Güne Bakış Gazetesinin 11’inci yaş gününü kutluyor, nice yıllara ve başarılara ulaşmasını diliyorum. Bugüne kadar çizgisiyle kendisini ispatlayan, objektif gazeteciliğiyle her kesime hitap eden Güne Bakış’ı ve gazeteye emek veren herkesi kutluyorum” dedi.

Yerel basının zor şartlar altında görev yaptığına dikkat çeken Doğan, “Yerel basın, hem maddi hem de haber açısından zor şartlarda görev yapıyor. Buna rağmen Adıyaman’da faaliyet gösteren basın, zoru başararak, halkın haber alma hakkına katkı sağlıyor. Bu konuda tüm yerel basınımızı kutluyorum. Güne Bakış Gazetemiz de 2004 yılından bu yana takip ettiği çizgiyle adından söz ettiren, tarafsız ve objektif haberciliğiyle de örnek bir gazetemizdir. Tebrik ediyor, nice yıllara ulaşmanızı diliyorum” dedi.

 

Boztarla Köyü neden İmamsız?

Kahta Boztarla köylülerinin yoğun talebiyle karşılaştığını belirten CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan, Adıyaman ve Kahta Müftülüğüne Boztarla camisinin neden imamsız olduğunu sordu.

8 ay önce tayin edilen imamın yerine atama yapılmadığını, yapıldıysa da göreve başlamadığını belirten Doğan, “Boztarla köylüleri, camilerinde ibadet yapmak istiyorlar ama birileri insanların ibadet özgürlüğüne engel oluyor. 8 aydır cami bomboş kalır mı, bunun sorumlusu kim?” dedi.

Doğan, “Adıyaman ve Kahta Müftülüğü, Boztarla köyüne imam hatip atanıp atanmadığını, atanmışsa neden göreve başlamadığını, atanmamışsa da bu köyün neden imamsız bırakıldığını sormak istiyorum. Eğer atanan varsa göreve gelmeden maaş mı alıyor, birilerinin korumasında mı?” diye sordu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu