Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Boru Hasar Gördü, 84 Köy Susuz Kaldı

20 Nisan 2015 Pazartesi, 10:53

Boru Hasar Gördü, 84 Köy Susuz Kaldı

 

Kahta ilçesinde Taşlıca köyünde meydana gelen heyelan sonucu hasar gören su boru hattı, 84 köyü susuz bıraktı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Taşlıca köyünde meydana gelen heyelan, su borularını patlattı. Su borularında meydana gelen hasar sonucu 84 köy susuz kaldı. Patlama sonucu il özel idareye ait ekipler çalışmalara başladı. Çalışmaların uzun sürmesi esnasında köylerin susuz kalması nedeniyle vatandaşlar, soruna köklü çözüm bulunmasını istedi. Köylüler sürekli heyelanın meydana geldiği bölgede basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması yapan Çiftçi Sadık Yetiş, “Bu borular Recep Grubunun su boruları, Kahta’dan Samsat’a gidiyor. Yaklaşık 84 köyün su ihtiyacını karşılıyor. Heyelan bölgesinden geçen bu su borusu sürekli meydana gelen heyelan bölgesinden geçtiği için, her heyelan olduğunda bu borular kırılıyor, hasar görüyor. Boruların hasar görmesi üzerine köylerimiz susuz kalıyor. Bu köylerde 1 gün gelen su 5 gün gelmiyor. Yetkililer gelip yapıyor ama tekrar heyelan olduğunda tekrar hasar görüyor. Bizim yetkililerden istediğimiz bu sorularının heyelan bölgesi olmayan bir bölgeden geçirilmesidir. Vatandaşlarımızın suya kavuşmasını istiyoruz.

Ayrıca buradan Sincik yolumuzda yine heyelan bölgesindedir. Heyelan olduğunda bu yolumuzda hasar görmektedir. İstiyoruz ki her ikisi de kalıcı olarak yapılsın. Bu heyelan bölgesinden çıkarılsın. Heyelan bölgesinden çıkarılmadığı zaman her onarım esnasında milli servet olarak bütçemizden gitmektedir. Cebimizden çıkan milli bütçe burada heba oluyor. İstiyoruz ki bu 84 köyün su ihtiyacını karşılayan su borusu heyelan olmayan bir bölgeden geçmesidir. Rahat ve huzurlu bir yolculuk içinde Sincik yolumuzun sağlam bir zemini olan bölgeden geçmesidir” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz