Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Bir arada yaşamaya ısrarlıyız”

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:01

HDP’ye Kâhta’da Büyük Katılım

“Bir arada yaşamaya ısrarlıyız”

 

Kahta İlçesinde düzenlenen HDP mitinginde konuşan Diyarbakır eski Belediye Başkanı ve HDP Şanlıurfa milletvekili Adayı Osman Baydemir, 7 Haziran seçim sandıklarını halk mahkemelerine benzetti.

Kahta 100. Yıl Parkında bulunan HDP Parti karargahında konuşan HDP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, HDP kadrolarının insanların bir arada güzel bir yaşam sürdürmeleri için çalıştıklarını kaydetti.

Bir-Arada-Yasamaya-Israrliyiz-(1)Baydemir konuşmasında, “Özgürlük davasının, kardeşlik içerisinde yaşam davasının, inançlarımızı özgürce yaşayabilmenin ve hep bir arada yaşam sürdürmemiz için mücadele ediyoruz. HDP kadrolarının tamamı olarak insanların hangi dinden ve hangi dilden geldiğinin önemi olmadığını savunuyoruz. Zalimlerin rengi ne olursa olsun onlar bütün renklere, bütün kılıfları girdiler. Sonunda bu halkın haklı davası, bizlerin haklı mücadelemiz onların bütün maskelerini yere düşürdü.” dedi.

Baydemir, “Şimdi 7 Haziran’da bir halk mahkemesi kuruluyor. Sandık halkın mahkemesidir. Alma mazlumun hakkını, çıkar aheste aheste. Bu halkın dilini yasaklayanlar çok iyi bilsinler ki bu halkın barış umudunu, özgürlük umudunu, bir arada yaşama umudunu önleyemeyecekler. Bu halkın annelerinin gözyaşının dökülmesine sebep olanlar, bunun hesabını verecekler. Bunlar iflasın eşiğindeler. Böyle bir iflas ki; emin olun hiçbir kudret, hiçbir güç, onları bu iflastan kurtaramaz. Diyaneti ortadan kaldıracağız diyen kendileridir. Kardeşim bu coğrafyada gazetelerde demeç vererek Diyanet İşleri Daire Başkanlığını iktidara geldiğimizde kademe kademe ortadan kaldıracağız diyen kimdi? Bunların siyaset için malzeme haline getirmeyeceği hiçbir değeri yoktur.Bir-Arada-Yasamaya-Israrliyiz-(2) Bunlar her şeyi siyasi malzeme haline getiren bir zihniyete sahipler. İnsan yaşamı üzerinde kaos yaratmaya çalışan bir siyasi iktidarın emin olun artık bu coğrafyada sunabileceği bir değer bir katkı kalmamıştır. Ama biz yine de bu coğrafyada yaşayan bütün insanlar olarak, değerler olarak, bir arada yaşamanın ısrarını ortaya koymaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

HDP Mitingi için Parti karargâhına gelen Osman Baydemir, HDP’ye katılan Dengir Mir Mehmet Fırat’ın yakın akrabası olan Turanlı Ailesinin fertlerine HDP parti rozetlerini taktı.

3 Dönem Kahta Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Turanlı, HDP rozetini taktıktan sonra mitingde yaptığı kısa konuşmasında iktidarı yolsuzlukla suçladı. Milletvekillerinin millet için değil, kendileri için çalıştıklarını iddia etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz