Kahta

Arikent dere yolu yenileniyor

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, eski ‘Adıyaman’ yolu olarak bilinen Arikent dere yolunda yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Kurban Bayramı öncesi başlayan Güney-Batı çevre yolunun ‘Kahta-Adıyaman’  ana yoluna bağlantısını tamamlayacak olan Arikent deresi yolu tamamlanması halinde direk geçiş sağlayacak.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan İbrahim Yusuf Turanlı, “Toprak mahsulleri ofisinden itibaren başladığımız güney-batı çevre yolumuzun devamı olan Arikent deresi geçişindeki  mevcut dar yolun yerine imar planında yer alan 15 metre genişliğinde direk geçişi sağlayacak olan ve halkımız tarafından yoğun olarak kullanılan eski Adıyaman yolu olarak adlandırılan Arikent deresi yolu dar olması, iki aracın yan yana geçememesi ve keskin virajlı olması dolaysıyla halkımızı büyük ölçüde mağdur ediyordu. Halkımızın bu mağduriyetini gidermek için ve şehir içi trafik yoğunluğunu hafifletmek için çalışmalarımıza başladık İlçemize Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu